| anonim_4396 a întrebat:

Salut, nici nu știu de unde sa încep. Fosta sa întors la fostul iubit, simt ca innebunesc. Nu stiu ce sa fac sa trec peste. Simt nevoia sa ma razbun sa urlu dar stiu ca nu as rezolva nimic cu asta. Mi-a tras presul de sub picioare cand imi era lumea mai draga si aveam nevoie de ea cel mai mult... Trebuia sa plecam impreuna in Anglia dar in ultima clipa mi-a dat niște motive stupide perverse cum ca cineva a sunat-o si i-a zis ce fac eu in Romania(era din altă țară. Bg) Am incercat sa o sun sa vad despre ce e vb dar... Se jura ca niciodată nu vrea sa mai auda de fostul care era extrem de gelos(musulman) si a plecat de la el "plangand de bucurie" Acum sa o vad ca s-a împăcat cu el. Mor încet nu mai am nici un fel de încredere in femei. Nu as vrea sa ma împac vreodata cu ea, as face-o doar sa ma razbun dar știu din experienta ca as plati un preț mult prea mare pentru asta. Cum fac sa trec peste nu pot sa imi revin desi a trecut ceva timp de atunci. Simt ca înnebunesc.

Răspuns Câştigător
| PIPER23 a răspuns:

Tu sa te bucuri, caci nu esti in aceeasi oala cu aia care si'au pierdut viata iubind femeia care doar l-a inselat mereu. Tu esti un fel de caz fericit, asa ca, sfatul meu e, capul sus! Ce'i mai bun urmeaza sa vina.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca numai ai incredere de ce o cauti man? razbunarea nu-i buna, lasa ca timpul vindeca tot

| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun sa te bucuri de fapt, ca si-a dat arama pe fata inainte sa te casatoresti cu ea, inainte sa iti faci planuri de viitor cu ea!
Duca-se invartindu-se!
Bine ca a plecat la altul daca este asa de rea de musca. Imagienaza-ti cum ar fi fost sa te insori cu ea si cand plecai la servici sa te insele cu vecinii...
In orice caz, in loc sa fii atat de furios, ar trebui sa fii bucuros ca a iesit la iveala adevaratul narav al acelei femei si ca a plecat la momentul potrivit, inainte sa fii facut greseala de a-i da numele tau.

Viata merge inainte si pentru o fufa, nu trebuie sa le bagi pe toate in aceeasi oala! Sunt cel putin cateva milioane disponibile, deci ai de unde alege!

| Apollo007 a răspuns (pentru Violleta2022):

A fost a2a femeie pe care într-adevăr am iubit-o... O cruntă dezamagire. Am trecut peste multe lucruri ca sa fim împreună. Ma gândesc non stop la ea, nu reușesc sa imi revin. Era destul de labila psihic... Provenea dintr-o familie cu probleme. Ma bat numai gânduri negre de răzbunare, mă simt folosit. Cine știe e un Dumnezeu acolo sus si-mi va face dreptate. Nu pot sa cred cum oamenii care i-am ridicat de jos cand ii era mai greu, cand incercase sa se sinucida si am oprit-o si multe altele pot sa se dovedeasca asa de ieftini. Doamne cum am putut sa fiu asa naiv ca un copil. Cum se zice dragostea e oarba

| OldSoul a răspuns:

Eh, vezi tu, de aici trebuie sa tragi o legie de viata.
In frana si in femei sa nu ai incredere.
Acum ca ai tras lectia de viata, gandeste-te ca oricum nu ar fi mers relatia avand in vedere ceea ce ti-a facut, si aplicand principiul mai bine mai devreme decat prea tarziu, e mai bine ca te-a parasit acum si nu dupa ce erati deja casatoriti si cu doi copii.