| robertshadow a întrebat:

Nu mai inteleg nimic.Sunt de ceva vreme cu o fata insa lucrurile nu sunt tocmai in regula.La inceut totul era foarte bine,era foarte geloasa, ma controla mereu, imi spunea te iubesc.De la o vreme nu se mai intampla lucrurile asteacel putin chestia cu te iubesc, ca de chestia cu gelozia ei ma saturasem la un moment dat dar acum parca as mai dori sa fie asa geloasa ca la inceput.Ea este o fire foarte orgolioasa daca ii spui sa faca ceva face exact invers sau pur si simplu are chestia asta in cap ca eu nu fac ce vrei tu, desi i-am explicat de o mie de ori ca in momentul cand ii dau un sfat sau ii zic ceva o fac pentru binele ei si nu trebuie sa o ia ca pe""nu fac ca asa vrei tu". Intr-adevar ea este cu 3 ani mai mica decat mine dar am discutat foarte frumos cu ea si am incercat sa-i explic insa nimic.Se supara din orice,ACUM nu stiu,cateodata e asa blanda si vorbeste din suflet, insa e orgolioasa, alintata.nu stiu ce sa mai zic,I-am explicat ca certurile din lucruri minore nu ne fac bine,mai ales din partea ei,si ma gandesc la un moment dat ca o se strice"treaba"cu cearta si reimpacarea,insa ea in aparenta desi e razgaiata trece usor peste momentele astea si ne reimpacam,de exemplu aseara am intrebat-o daca ma mai iubeste la care ea foarte senila si directa,Nu NU TE MAI IUBESC NU AI VAZUT CA NU TI_AM MAI TRIMIT MESAJE CU TE IUBESC dar cred ca este o gluma ca daca nu mai iubea nu ma suna mereu, nu imi mai trimitea mereu mesaje cu bua dimineata, nu mai sta cu mine pana tarziu in noapte sa vorbim.Pe ce ma bazez ca tine la mine ca vorbim zilnic,vorbim mereu la telefon,e vorba de o relatie la distanta,si asta e cheia comunicarea.,ACum mai aud varianta aceea gen a pe fete le atrag baietii care nu sunt de treaba mai vagabonti stiti la ce ma refer,acum ma gandesc ca daca as adopta o atitudine mai severa cu ea nu as rezolva mare lucru,pentru ca o singura data in relatia asta am folosit si eu cuvantul dracu si mi-a inchis telefonul, desi nu era o jignire la adresa ei, Inainte sa fie cu mine a stat cu unu care ii vorbea urat si la un moment dat o ameninta si mi-a spus si mie si a input sa planga.Plus de asta nu merg pe ideea sa fiu indiferent ca la cum o stiu pe ea nu prea cedeaza.

In concluzie am impresia ca desi ma iubeste de la un timp nu imi mai spune asta,desi la input o spunea,de discutat am discutat ca nu e bine cu cearta sa evitam,dar eu vorbesc eu aud,daca ma port urat cu ea bine nu sa o injur chestii de genu pe ideea ca sa fiu indiferent,vezi doamne,iarasi nu e o idee buna,practic cum s-o fac sa imi spuna din nou ca ma iubeste desi comunicam la fel ca inainte,ma intreaba ce am mai facut,imi zice de familia ei,etc

Si inca o chestie mai mereu i-am incarcat eu cartela desi imi zice ca nu m-a pus ea acum am obiceiul prost si ma bate gandul sa i-o incarc eu din nou ca sa nu intrerupem comunicarea prin mesaje, insa ma gandesc ca daca tine cu adevarat la mine si-o va incarca singura? desi batea aprop-ul ca nu mai are bani sa vina la mine eu stand in alt oras si vorbisem inca din week-end k o sa vina saptamana asta, i-am spus ca poate sa se imprumute 10 lei la cineva ca ii dau eu bani de intoarcere dar ca nu vrea,de starile astea vorbesc eu uneori se poarta imatur,fara nici un motiv,alteori este fata perfecta cu care poti discuta.

Ce spuneti de poveste cum ar trebui sa procedez,referitor la cartela, daca vrea sa vb va face efortul sa si-o incarce iar la venitul la minedaca tine cu adevarat poate face rost de bani pentru un amarat de bilet, multumesc

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu ii mai incarca nici o cartela ca pana la urma ii intra in sange chestia asta si las-o sa se hotarasca ce vrea, se pare ca nu e prea interesata de relatia asta

| onasis1961 a răspuns:

Sa dezgheţat fata, nene! Ochii care nu se văd se uită! Are altul la ea în oraş şi nu vrea să te rănească din prima! Ai să vezi pe parcurs că am dreptate.Să fii iubit maxim!

| Liviucu a răspuns:

Esti fraier, pe bune. Cum sa ii incarci mai cartela? Tu chiar nu te gandesti ca ea foloseste acele minute si cu alti indivizi? Bat pareu ca nu esti singurul baiat din viata ei. Sfatul meu e sa o lasi naibii singura, ii spui ca ti s-a acrit si mult pa. Ce naiba, te face pe tine o fata? Esti prea bun si bleg ca mine si noi astia buni avem doar de pierdut. Nu este fata pentru tine, paraseste-o de urgenta si las-o pe ea sa revina si sa iti stea la picioare!
Auzi frate, daca pentru unul care o injura plange iar pentru tine care ai atata bun simt si doar odata ai zis "la dracu de situatie!" ti-a inchis cu tupeu in nas, atunci zi-mi unde stai sa-ti dau eu bataie pana te trezesti. Serios, am o ciuda mare pe astfel de fete. O fi ea cu lacrimi, dar pana si alea pot fi teatrale. Ai tu garantia ca desi esti cu ea, viata ei nu e alt baiat si nu tu? Nu cred. happy
Concluzia: spune-i ca ti-a ajuns, ii spui ca vrei sa opresti relatia si apoi o lasi pe ea sa revina. Daca insa nu va reveni, e clar. Dar daca va reveni, ii impui niste conditii altfel o ia naiba. Eee... ca deja m-am enervat. Hai noapte buna.

| neutrino a răspuns:

Fata si-a dat seama ca nu prea are pe cine iubi...

| TwEEty_9286 a răspuns:

Heii, eu nu merg pe baza ca "ochii care nu se vad niciodata, se uita. " Asa ceva este imposibil, din moment ce aveti o relatie, cum sa te uite, chiar daca sunteti la distanta. E clar ca fata nu prea vrea sa mai aiba tangente cu tine, ca daca ii "incarci tu cartela", e clar ca profita. Mai sunt atatea fete in lumea asta, stiu ca probabil e ea o iubesti si te-ai obisnuit cu prezenta ei, dar stai chill, te vei reface. Bafta!