| AEWPenta a întrebat:

Salut,nu stiu ce sa ma mai fac, am 28 ani si simt cum trece viata pe langa mine, de 9 ani sunt singur, am avut o singura relatie care a durat 2 ani si din pacate a fost cea mai mare greseala din viata mea si imi pare rau si in ziua de azi ca am avut-o din cauza faptului ca nu am facut sex in aceea perioada de 2 ani absolut deloc. Acea fata avand o frica de neconceput cand venea vorba de sex numai cand voiam sa vorbim despre asta si o apuca plansul. Desi am incercat sa o sprijin si sa ii fiu alaturi totul a fost degeaba si intr-un final am renuntat la ea fiindca imi pierdeam timpul degeaba, decat sa fiu cu cineva si sa nu fiu fericit am zis mai bine sa fiu singur.
Insa dupa acea perioada am incercat din nou sa am o relatie, lucrul care imi doresc foarte tare si in ziua de azi acest lucru.
Problema mea mare as putea spune este ca nu am avut parte de o experienta sexuala pana la varsta asta pur si simplu nu stiu cum arata o femeie goala in realitate, doar din video si atat si lucrul acesta ma macina. As putea spune mai ales ca nu am experienta fiind virgin.
Ma gandesc mereu ce anume sa mai fac sa atrag si eu fete care sa ma placa insa ma gandesc ca nu o sa ma vrea nimeni din cauza faptului ca nu am mai facut sex pana acum si voi fi respins.
Sex mi-am dorit sa fac insa nu la curve, am fost ce-i drept insa a iesit urat si am decis sa nu mai merg vreodata.
De abordat fete pot spune ca sunt varza, nu stiu ce sa vorbesc sunt timid si ma cam impacientez mai ales daca trebuie sa abordez eu fiindca nu stiu ce anume trebuie sa fac si simt cum am sanse dar nu stiu ce sa fac...
As dori sa stiu ce as putea face sa mai am si eu o relatie in ziua de azi, chiar imi doresc sa intalnesc pe cineva care sa ma inteleaga insa nu stiu ce sa fac sa ma placa asa cum sunt.
Idei?
Multumesc.

12 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Problema ta în relați aceea a fost nu frica fetei ci faptul că nu i=ai propus căsătoria dacă chiar
îți plăcea și țineați unul la altul, părerea mea că dacă te însurai cu ea îi trecea frica. Acesta e planul creatorului cu privire la oameni, ca darul virginității să îl dăruiasă numai partenerului de căsătorie, după nuntă.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ideea este să nu problematizezi. să nu devină asta o prolemă complicată. Așa se spune că un miriapod, o insectă din aceea lunguiață, cu multe picioare a fost întrebat cum reușește să meargă, să explice. Când a fost pe cale să explice, a constatat că nu mai știe să meargă. Era prea complicat.
Ce te împiedecă? Întâmplarea aceea veche?
Ce te mai împiedecă? ideea cu vârsta și ce o să zică fata, că nu ai văzut încă o femeie goală?
Și mai ce?
Acestea sunt bețe în roate care ți le pui tu însuți.
Degeaba cauți aici idei, până nu scoți bețele din roate, nu faci nimic cu ideile, că ți se rup spițele la roată și se oprește bicicleta și cazi.
Un exemplu de bețe în roate. Aveam 23 de ani. Ca și tine, nu prea umblasem cu fete până atunci. Dar, constatasem eu, că m-am îndrăgostit de o vânzătoare dintr-un complex comercial de atunci. Și care era soluția? Să merg acolo, să caut un motiv de discuție și să mă bag în seamă cu ea. Acum mergeam acolo cu această intenție. Cum? Cu o frică enormă, ce o să spun, ce impresie o să fac. ce va zice ea, ce o să se întâmple. Ce am pățit. După ce am intrat în complexul comercial, de la zona de intrare în complex, până la magazinul ei, erau cam 50 de metri. Cred că a durat o jumătate de oră ca să pot străbate acea distanță. M-am chinuit enorm și până la urmă am reușit. Nu are relevanță ce s-a întâmplat după aceea, dar străbaterea acelor 50 de metri, a fost decisivă. Ce anume mă împidecca să înaintez? Aveam bețe în roate, blocaje. Așa că, caută bețele tale din roate, din roți. Cum poți să scapi de ele? Acționând, nu rumegând idei despre ce a fost, despre ce va fi. Nu trăiesc oameni în jurul tău, e pustiu, e deșert, nu sunt fete? Hai să fim serioși! Ce faci mâine, rumegi idei, sau începi să cauți?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O apuca plânsul? Da ce îi spune-ai frate de o apuca plânsul.
Ai fost la curve și te-au respins? A ieșit urât? Cum anume a ieșit? Ce a-ti vorbit.
Probabil ai lu-at ceva personal de ce a zis aia si ai inceput sa o jignești.
Fa o introspecție la cum vorbesti și ce impresie lași fetelor. Mie mi s-a spus că sunt prea serios, prea tăcut, trist și cuminte. La fel virgin sunt la vârsta de 24 de ani. Dar nu mă plâng. Asta este ce e important e sa te accepți pe tine așa cum ești, după au s-o facă și alte persoane.

Vezi ce impresie lași, vorbește cu fetele într-un mod jucaus(asta tine mai mult de cum vorbești, nu ce vorbești, că poți spune aceeași chestie într-un mod plăcut/alta data pe o intonație jignitoare), indiferent că e o in vârsta sau una tanara. Cu zâmbetul pe buze și fără a da un vibe ciudat. Nu trebuie sa fi neapărat cel mai carismatic să-ți găsești o fata, atât timp cât nu dai impresia că i-ai da cu toporul în cap daca face ceva ce nu+ți place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Eu zic sa te liniștești in primul rând. Sa nu mai disperi, pentru ca din disperare îndepărtezi toate femeile. Poate ești tu prea pretențios la domnișoare, pentru ca mi e greu sa cred ca n și găsit niciunahappy sunt o grămada de fete in țara asta. Mai bine cauta pe tinder. Acolo vei reuși sa ți găsești o fata cu care sa întregi relații. Și nu trebuie sa i zici neaparat când ajungeți in pat "auzi vezi ca eu sunt virgin". Și nu mai fi timid. Găsește o fata mai timida ca sa fiți la fel

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe tinder? Aha, acolo sunt doar pițipoance care vor să facă urmăritori pe Instagram.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexalx1234):

Problema voastra e ca sunteți hateri cu oricine și orice. Dacă ai întâlnit tu asa femei acolo, nu înseamnă ca toate or fi asa

| UnDiavol a răspuns:

Dacă o iubeao cu adevărată nu te gândeai so eu tragi și din potriva sa pretuiesti fiecare clipa și moment alături so vezi so auzi mai ales ca a plângea trebuia sa o lași sa alega când vrea ia nici măcar nu se punea problema la așa ceva pur și simplu o data ce o iubești din sufletul tău și inima ta nu mai are imprtanta Absolut nimic dacă e sa fie sa fie dacă nu nu aia e ce conteze cu adevărată este ia sufletul ei inima ei o vezi o auzi tu nu ai iubito cu adevărată din tot sufletul si inima tu ai vrut cu totul altceva ție ția pasat de corpul ei nu de inima ei și sufletul ei și de ia

| cristimihailov a răspuns (pentru UnDiavol):

Tu ce pana mea ai fumat?

| UnDiavol a răspuns:

Dacă o iubeai cu adevărată nu te gândeai la sex și din potriva sa pretuiesti fiecare clipa și moment alături so vezi so auzi mai ales ca a plângea trebuia sa o lași sa alega când vrea ia nici măcar nu se punea problema la așa ceva pur și simplu o data ce o iubești din sufletul tău și inima ta nu mai are imprtanta Absolut nimic dacă e sa fie sa fie dacă nu nu aia e ce conteze cu adevărată este ia sufletul ei inima ei o vezi o auzi tu nu ai iubito cu adevărată din tot sufletul si inima tu ai vrut cu totul altceva ție ția pasat de corpul ei nu de inima ei și sufletul ei și de ia

| Blackrose18 a răspuns:

Pai tu ar trebui sa lasi rusinea deoparte, din cauza rusinii ai ajuns in acest hal, daca vrei sa fii mai sigur pe tine aranjeaza-te, ai grija de tine, iesi mai mult in oras, plimba-te, fete cu siguranta vei gasi iar cand simti ca iti este rusine gandeste asa: ce pierd daca incerc? nimic, absolut nimic. Iar in legatura cu virginitatea, crede-ma ca unele femeii apreciaza asta.

| AEWPenta explică (pentru Blackrose18):

Daca apreciau asta, nu eram singur pana acum...

| HelloImJosephine a răspuns:

Da subscribe la una pe OnlyFans