| Sawarekh a întrebat:

Salut, Nu sunt deloc paros, dar am observat ca am si cateva firicele care au ajuns cam la jumatatea penisului. E normal sau anormal?
Ce sanse sunt sa creasca par pe prepuț sau pe glandul penian?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E din cauza hormonilor. Da, este normal. Acolo nu creste parul, da pot creste firicele de par pana dus, dar niciodată pe glandul penisului. Îl poți lua cu crema depilatoare, sau cu ceara, va creste mai rar de la ceara.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pilozitatea corporala este mostenita de la parinti, iar parul creste hromonal.
Un baiat poate intra la pubertate intre 13 si 17 ani si tot atunci debuteaza si cresterea parului pe corp, cuc, pelvis samd.

| iVlad27 a răspuns:

Salut.
E total normal. daca imi aduc aminte bine acolo a inceput si la mine parul. urmat de celelalte zone. 0% sanse pentru par in acel loc mentionat de tine.

O zi frumoasa