| Jack55 a întrebat:

Salut, numele meu este Jack și vreau sa ma ajutați. Fără răspunsuri în batjocura sau altceva. De ceva timp, din ianuarie mai exact ma chinui sa renunț la pornografie și nu reușesc... Dependenta as spune eu. As vrea un sfat de la voi cum as putea sa renunț singur, nu prea sunt de acord cu psihologii și alte treburi dastea.Mereu ma bântuie imaginile acelea și cedez.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Joaca-te pe pc si uiti de pornografie

| Violleta2022 a răspuns:

Arunca la gunoi toate magazinele si pozele care te atrag si blocheaza toate site-rile online, care contin porn si sex!

| corbulalbrosu a răspuns:

Poti reusi doar prin impunerea unei vointe deosebite, insa va contribui in mare masura dezinteresul ce apare cu trecerea timpului deoarece de regula intervine monotonia revederii mereu a acelora-si scene ceea ce va provoca indiferenta fata de filmele porno la un moment dat. In rest multa sanatate!

| doctorandus a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Daca-i place inghetata nu se numeste dependenta de inghetata, iar daca-i place pizza nu se numeste depedenta de pizza.

| doctorandus a răspuns:

Diagnosticul de tulburare obsesiv-compulsiva ti-l poate pune doar medicul psihiatru. De altfel, aproape tuturor barbatilor si multor femei le place porno, asta nu constituie o obsesie sau o dependenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa iti folosesti imaginatia happy

| COSMIN20041705 a răspuns:

Daca ai prieteni stai cat mai mult cu ei roaga-i sa nu te lase sa te duci acasa.
Cauta-ti o iubita.
Tu te uiti la porno pentru ca nu poti face chiar tu acel contact sexual si subconstientul tau se simte bine cand vede sex, dar e ca si cum te-ai imbata cu apa rece.
Subconstientul nu trebuie facut dependent de imagini cu altcineva care face 1contact sexual.
Cauta-ti o iubita asta e cea mai buna solutie.
Daca ai o iubita practic nu mai trebuie sa te satisfaci sexual cu vizionarea de filme porno.
Te satisfaci sexual chiar tu singur.
Sper ca ti-am fost de ajutor

| doctorul71 a răspuns:

Deci:
1. Aduci penisul in stare de erectie
2.Il pozitionezi in cantul usii de la camera.
3. Inchizi usa peste penis.
4. Suni la salvare(112) si le spui ce ai facut.
Pana vine salvarea repeti pasii 2 si 3

| PesteleDEAur69 a răspuns:

Daca te uiti la una ca Monique Alexander nu prea ai cum, iti zic eu. Dar spune-mi mie la ce filme te uiti, poate te ajut eu intr-un fel. Uite am eu pe una Asan Violeta care este dornica sa te ajute.