| lauretiu95qwerty a întrebat:

Salut, numele meu este Laurentiu si am o PROBLEMA! acum 3 ani am cunoscut o fata Alina(acum suntem cei mai buni prieteni,vorbim orice,ne petrecem mult timp impreuna) de care m-am ingragostit enorm, ne petreceam mult timp impreuna alaturi de grupul nostru de prieteni,intr-un final mi-am luat inima in dinti si i-am spus tot ce simt,aceasta m-a refuzat pe motiv ca nu vrea sa strice prietenia dintre noi si ca ma considera unul dinter cei mai buni prieteni( am inteles si nu am mai continuat), nu dupa mult timp s-a combinat cu cel mai bun prieten al meu(acesta si-a cam batut joc de ea, i-a facut mult rau si s-au despartit), in prezent nici eu nu mai vorbesc cu el dintr-un alt motiv, chestia este ca eu m-am ingragostit din nou de ea si de data asta mai mult, nu vreau sa o mai vad suferind, tin la ea cum n'am tinut la nici o fata, nu stiu daca sa vorbesc cu ea toate astea din moment ce am mai vorbit odata si m-am lovit de refuzul ei, dar acum pare sa fie altceva (ma i-a mereu in brate, ma pupa, spune si-ar dorii pe cineva) nu stiu cum sa reactionez, gesturile astea ale ei pot fi ceva gen "hai odata" sau le face doar asa, ciudat este ca in grupul de prieteni sunt mai multi baieti si doar cu mine se comporta asa, atunci poate m-a refuzat pentru ca il placea pe el, acum nu stiu daca place pe cineva(poate pe minelaughing) crying((NU STIU CE SA FACcrying(((((( DAU FUNDA:* mersi

Răspuns Câştigător
| Eirina a răspuns:

Nu stiu, chiar nu stiu cum ai putea sa o faci sa te placa...nushtiu ce fel de om e ea happy poate sa incerci sa ii faci cite un cadou mic si dragut care sa o impresioneze, sau nu stiu.e greu sa faci pe cineva sa se indragosteasca.Dar parerea mea este sa mai incerci odata sa o intrebi, nu te va minca big grin totusi sunteti prieteni. Poate te va intelege si ea pe tine cum ma inteles si pe mine prietenul meu big grin

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incercarea moarte n-are!
Daca nu ii vei spune, vei sta asa, macinandu-te si gandindu-te : ''ma, oare cum era, ce se intampla daca ii spuneam ce simt?''
Nu mai bine faci pasul acesta si stii un lucru sigur?
Prietenia voastra nu poate sa se strice asa brusc, de la o confesiune.
Fa asta, spune-i, iar daca vei primi drept raspuns un 'NU', atunci lasi lucrurile asa cum sunt.
Dar macar, incearca.

Curaj si o zi frumoasa si calduroasa :-s

| lauretiu95qwerty explică (pentru anonim_4396):

Stiu, la fel am stat si prima data pana mi-am facut curaj, eu sunt mai timid de felul meu. am mai trecut odata prin ce zici tu, dar ce crezi, de data asta ar putea fi altceva?thinking .....chestia este ca nu pot sa mi-o scot nici din cap, ne vedem in fiecare seara si vorbim zilnic pe fb si la telefon.

| anonim_4396 a răspuns (pentru lauretiu95qwerty):

Da,ar putea fi altceva, tinand cont de gesturile pe care le face. tongue

| Vi003 a răspuns:

Daca ea a fost intr-o relatie cu amicul tau si te-a respins la inceput, crezi ca are rost sa-ti faci sperante? Te va parasi pentru primul venit si te va lasa din nou. Ai grija!

| unknøwn a răspuns:

Ce dracu mai aştepţi?

| Eirina a răspuns:

Grea situatie, cred ca nu ai vrea sa ii spui din nou ce simti happy as vrea sa fiu eu in locul ei...la mine ii invers, eu m-am indragostit de cel mai bun prieten si el m-a refuzat doar pentru a nu strica prietenia...stii se mai intimpla citeodata ca roata se intoarce happy poate acum ia te place pe tine, incearca sa o spionezi, adica sa vezi reactia ei fata de tine, sa intrebi ce parere are despre tine.Nustiu ce sa mai zic happy

| lauretiu95qwerty explică (pentru Eirina):

Cum as putea sa o cuceresc sau sa o fac sa ma placa? in asa fel in cat sa fiu sigur ca ma place si sa pot sa mai vb din nou cu ea despre tot ce simt?happy

| Eirina a răspuns (pentru lauretiu95qwerty):

Nu stiu, chiar nu stiu cum ai putea sa o faci sa te placa...nushtiu ce fel de om e ea happy poate sa incerci sa ii faci cite un cadou mic si dragut care sa o impresioneze, sau nu stiu.e greu sa faci pe cineva sa se indragosteasca.Dar parerea mea este sa mai incerci odata sa o intrebi, nu te va minca big grin totusi sunteti prieteni. Poate te va intelege si ea pe tine cum ma inteles si pe mine prietenul meu big grin

| lauretiu95qwerty explică:

Nu vreau sa par insistent, daca as avea macar o garantie cat de mica ca ar accepta chiar acum as vb cu eathinking dar pana la urma am si eu orgoliu de baiat si stiu ca e prostesc si cel mai bine ar fi sa vb cu ea.dar eu ma pierd instant, as vreau sa-i dau cumva de inteles dar nu stiu cumthinking voi ce credeti?:*