| Andreeamaruta a întrebat:

O mica curiozitate. Am 19 ani iar pe data de 29 luna trecuta, iubitul meu " se juca " cu penisul pe labiile vaginului. Menționez ca nu l-a introdus in vagin, iar el spune ca nu a ejaculat, dar totuși stau putin in dubii. Ieri mi-a venit menstruația. Se poate exclude ideea unei sarcini? Va mulțumesc. Si, va rog, fara răspunsuri răutăcioase. Probabil ati trecut si unii din voi prin asta.

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Aoleu, ai 19 ani in pana mea... cum poti sa intrebi asa ceva

| RoCkKiD a răspuns:

Printeaza measjul asta ca o sa te ajute pe viitor.

Ca regula cvasi-generala daca a venit menstruatia nu esti insarcinata. Exista cazuri extrem de rare cand totusi vine dar e foarte rara treaba.

| Adry05 a răspuns (pentru RoCkKiD):

Chiar si atunci cand se intampla sa vina, e schimbata, e mult mai putin cantitativ si are o culoare maroniu-inchis si tine si foarte putin, practic is cateva scurgeri maronii

| Violleta2022 a răspuns:

Tu te plictisesti, asa-i?
Ieri aveai 16 ani, azi ai 19... tu cresti mai ceva ca Fat frumos, 3 ani intr-o zi!
Ia uite aici in arhiva intrebarilor tale, minciunile:
https://www.tpu.ro/utilizator/abzhqn/intrebari/

| corbulalbrosu a răspuns:

Pornirea sangerarii menstruale de regula reprezinta in proportie de peste 99% GARANTIA FERMA ca este eliminat ENDOMETRUL din uter fiindca in decursul ciclului menstrual anterior, care s-a terminat o data cu pornirea menstruatiei, NU s-a format si nici NU s-a instalat o sarcina in respectivul tesut endometrial. Fiindca endometrul a ''imbatranit'' si a ''degenerat'' devenind inutil este eliminat din organism prin sangerarea menstruala. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Evident că nu poate fi vorba de o sarcină.

| Crackman a răspuns:

Daca a venit scufita rosie... n ai treaba

| HadesSs a răspuns:

Sigur ai 19 ani? ca nu s-ar zice ca la varsta asta, sa pui intrebari de astea aberante.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Esti cam speriata. laughing
Normal ca se exclude o sarcina, din moment ce ti-a venit menstruatia.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Nu te zgârie si pe tine pe ureche cand spui ca ai 19 ani si întrebi de sarcina fiind si pe ciclu? Păi dacă ti-a venit menstruatia ce sarcina mai vrei? Rău era daca iti întârzia sau nu mai venea deloc. Deci nu există niciun risc de sarcina din moment ce menstruatia a apărut!