| anonim_4396 a întrebat:

Salut, o sa incerc sa fiu cat mai scurt si sa nu va plictisesc foarte mult. Cum e sa te indragostesti de o persoana crezand ca persoana respectiva te place? Sa afli ca nu e chiar asa, ba mai mult ca e chiar si intr-o relatie. Dar pentru ca exista un dar, sa iti lase de inteles ca daca nu ar exista iubitul ei... ai fi cu ea practic. Credeati ca se opreste aici nu? Am aflat ca s-a despartit de acel baiat, ba mai mult ca a fost inselata si m-am hotarat sa ii fac un cadou. Ca sa se simta mai bine si pentru ca era foarte importanta pentru mine si inca e. A fost totul ok pana la punctul in care am vrut sa vorbesc cu ea. Dupa acel gest, m-am trezit cu poze pe grupuri si ca vorbeste unul aiurea, in momentul ala m-am dus sa vorbesc cu ala sa vad daca are vreo problem cu mine sau asa ca nu e ok sa spui niste chestii pe care nu le poti duce pana la capat. Eu nu am avut nici un motiv sa il iau urat dupa, pentru ca avea contul ei de la ea si pe langa asta cand o vorbit in privat cu mine nu o zis nimic aiurea ba chiar o vorbit foarte ok. De ce avea contul ei? Pentru ca nu a avut telefonul o saptamana sau ceva de genul si din cauza asta baiatul asta o avut tupeul si nesimtirea sa se uite in mesajele ei, a venit insa ea sa vorbeasca cu mine si a fost ok in momentul ala si mai ales ca i-a placut gestul si chiar a fost si primul cadou sa zicem pe care il primise ea de la un baiat. Pe langa asta mi-a spus ca nu are nimic cu baiatu ala, am continuat sa vorbim si chiar se ducea intr-un sens bun totul, dar dupa in liceu cand am vrut sa vorbesc cu ea statea doar cu el, o singura data a incercat sa vina sa vb cu mine, cand eu m-am purtat ca ultimu prost si pe langa asta dupa nu am reusit sa o mai prind nici cand venea la liceu tot timpul ajungea inaintea mea si la liceu statea cu baiatu ala. Eu auzeam de la efectiv toata lumea ca nu are cum sa fie ceva intre ei doi si ca sta el pe capu ei si ea nu stie cum sa il refuze sau asa. Si dupa cateva zile in care am incercat sa vorbesc cu ea dar nu am reusit, m-am trezit ca sunt impreuna si dupa toate chestiile astea. Nu pot efectiv sa mi-o scot din minte pentru ca chiar m-am indragostit ca ultimu prost si desi imi dau seama de asta nu pot face nimic. Acum intrebarea mea este ce ar trebui sa fac? Adica eu is in stare sa lupt pentru ea sau asa sa fac orice. Tot ce am auzit de la prietenii mei e ca ar trebui sa vb cu ea...

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ar trebuii sa fii inteles demult un lucru, nimeni nu te poate tine cu forta, intr-o relatie in care nu vrei sa stai.
Ca atare, nici fata aia nu este legata de baiatul ala, dar probabil este indragostita lulea de el, de aceea este cu ala si nu cu tine.
ce-ti spun prietenii tai, sunt minciuni, ca sa te simti tu bine, dar asta nu te ajuta sa vezi realitatea.
Retine: Nimeni nu sta alaturi de cinvea ca se duce unul pe capul lui, asa ceva nu exista!
Este clar ca fata aia nu are inima sa-ti spuna sa o lasi in pace, sperand ca vezi realitatea, ca nu-i practic interesata deloc, de tine.

| Emma30555 a răspuns:

Din câte am înțeles eu, practic ea deja s-a cuplat cu doi tipi de când o cunoști tu și tot nu te a ales pe tine. Poate nu ai acționat tu la timp dar nici ea nu a așteptat... Eu cred ca ți ar fi mai bine dacă ai putea sa te orientezi către alta fata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Dar pentru ca exista un dar, sa iti lese de inteles ca daca nu ar exista iubitul ei... ai fi cu ea practic"
Păi mai nebunule tu trebuia să te oprești aici, nu înțeleg cum poți să continui cu o tipa care îți spune că este pe locul 2. Practic ea nu ii place de tine pentru că simte că ești disperat după ea. O meriti din plin ce face cu. tine, te ia de prost pentru că tu ii permiți asta.
Aia nu e dragoste, e atașament te ai atașat pentru că ai investit timp și energie multa cu o pzda care nu da 2 bani pe tine și vrei sa primesti înapoi ce ai investit adică să te placa și ea, doar te folosește pentru atenție și ca plan de rezerva chiar și dacă e sa fie ceva intre voi doi, o sa fie doar pe moment când celălalt nu o accepta dar când este disponibil îți spune papa, nu ești băiat în sensul asta ești o pzda proastă și jalnică.
Daca vrei sa ai succes cu tipele trebuie sa nu accepți pe nici una care nu îți arată interes total fata de tine, tu ești prețul că băiat ea trebuie să umble după tine, nu tu după ea astfel îți dezvolti. Încrederea în tine și atragi orice fata dorești.

| OctavianSps a răspuns:

''esti in stare sa lupti pentru ea'' dar nici macar nu iti faci curaj sa vorbesti si sa lamuresti situatia.

| IAR a răspuns:

Ti-ai ratat sansa, trebuia sa-i spui de la bun inceput ce si cum, ai avut un interval de timp si a expirat, game over, next please.