| UnMareProst a întrebat:

Salut.pai sa incep cu descrierea, sunt un PROST.si nu neg asta.Imi place de o fata din cartier cu mine.si am observat ca e reciproc...prin mai multe...dar nu stiu de ce nu ii spun ce simt si gata.nu stiu de ce mie teama.am mai patit de 2 ori asa, vorbeam cu ele simteam ca si ele tin la mine sau le atrag macar ceva.dar nu indrazneam si mereu le-am pierdut, am stat asa pana s-a bagat altu.si mereu le pierd.sunt un prost.nu inteleg de ce am frica asta de a spune ce simt

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca le pierzi inseamna ca ele nu sunt ceea ce te completeaza. Si ele pot vorbi, aia care va tine la tine nu se va lasa dusa de val de altul, ci va da fata cu tine pana rezolvati misterul. Acum esti mic, ele gandesc la cai verzi pe pereti tu macar stii ca nu are rost sa stai dupa ele si bine faci.

| UnMareProst explică (pentru mgtow):

Nu sunt mic boss...dar nici sa stea 5 luni dupa mine sa fac primul paslaughing...sunt constient ca eu gresescc

greece12
| greece12 a răspuns:

Vrei prea multe deodata,in mintea ta deja te vezi in fata fetei descriindu-i ceea ce simti si aici te blochezi!
Ia-o pas cu pas,zambeste fetei,incearaca sa te apropii de ea fara sa ii spui ceea ce simti,petreceti timp impreuna si abia apoi,ii poti propune sa-ti fie prietena.
Din moment ce vezi ca si ea te place,riscul sa te refuze e inexistent,asa ca vei avea foarte mult timp de petrecut langa ea,fara sa treci la dezvaluirea sentimentelor.
Si,tot acest timp te va ajuta foarte mult si sa o cunosti mult mai bine si sa te simti in largul tau alaturi de ea,asa incat vei putea sa-i spui linistit si ceea ce simti.
Inainteaza pas cu pas,nu te grabi sa le faci pe toate deodata.
Si vei reusi.
Pentru ca pe lumea asta poti face numai doua lucruri, fie traiesti viata ta asa cum poti mai bine, fie stai pe margine si casti gura la vietile celorlalti, gandindu-te cum ar fi fost daca...
Si tu alegi ce viata vrei sa ai, numai tu.

| Wehrmacht a răspuns:

Daca tot zici ca-i reciproc, de ce dracu' te mai chinui sa-i zici? Nu stiu, ia-o-n brate si sarut-o,"joaca-te" cu ea, fa ceva, orice.Ok...acu' nu zic sa sari cu sula-nainte si sa faci nu stiu ce perversiuni, da' daca tot te place nu cred ca o s-o deranjeze... dulcegariile tale sau ce ai tu de gand.
Nu cred ca n-ai stat niciodata ca bou' cu-n ranjet idiot si cu ochii beliti intr-un punct fix gandindu-te la ce ai face daca ai fii cu ea.
Sau, incepi si tu cu chestii d-alea...gadil-o,ciufuleste-o,etc

| cristimihailov a răspuns:

Nu-i nimic. Poti sa ramai prost.
Si vei ramane. Pana vei trece la actiune.
Tu alegi cat timp sa ramai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti este frica de respingere, cum ne este tuturor la randul nostru. Cu toate astea, respingerea nu poate fi evitata. Calca-ti pe inima si obisnuieste-te cu ideea ca poti fi refuzat, nu e sfarsitul lumii. Cu timpul posibilitatea unui refuz nu va mai fi indeajuns ca sa te opreasca in a face primul pas si lucrurile se vor aseza la locul lor.