| Eric54 a întrebat:

Salut!
Pana acum am făcut cu prietena mea sex protejat, de fiecare data, însă as vrea sa încerc și neprotejat, pentru ca se simte mai plăcut pentru mine(am încercat puțin). Ma uit peste tot și văd ca poți avea spermatozoizi in lichidul acela, dar am un prieten foarte bun care a făcut pentru prima data fără prezervativ, a scos o la timp și nu s-a întâmplat nimic, ba chiar a continuat așa.
Dacă vrem sa fim 100% siguri, trebuie sa ia o pastila anticoncepțională chiar dacă mi-am dat drumul afara?

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai fi mai fericit și mai onest sa te însori cu ea prima data și dacă apare un copil neprigramat sa îți asumi sa fii tatăl lui, sa îl creșteți împreună.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si tu te bazezi ca odata unei persoane nu s-a intamplat nimic va fi si la tine la fel?

Nu trebuie sa ia O pastila. Anticonceptionalele nu functioneaza dupa 1 pastila. Trebuie sa ia constant anticonceptionale.

Eu zic sa continuati cu prezervativ momentant ca vad ca nu prea intelegeti restul metodelor de comntraceptie. Mai invatati si pe urma.

| VoidEternal a răspuns:

Nu incurca anticoncepționalele cu pastila de a doua zi. Deși ambele au în esență același rol, pastila de a doua zi are multe efecte secundare. E de luat doar in caz de urgență.

| GeorgeCazan a răspuns:

Dacă ai puțină experiență în domeniu, ar fi bine sa continui protejat.

| unu1doi2noua9sase6 a răspuns:

Spune-i iubitei tale sa ia anticonceptionale Karissa si faceti test bts (Bulletproof Boy Scouts).