| Bikerul a întrebat:

Salut, pe 18 aprilie am facut foarte putin sex neprotejat cu iubita mea, ma refer ca au fost doar 2 intrari in vagin dupa ne-am razgandit si ne-am vazut de treaba. Ieri pe 9 mai trebuia sa-i vina menstruatia cum ii arata pe aplicatie, astazi este in 10 si i-au venit doar 3 picaturi, de dimineata tot asteapta, e o posibila sarcina? Are un ciclu menstrual neregulat si pe 18 incepuse perioasa fertila. Astept un raspuns!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) Este cu totul IMPOSIBIL sa se poata stabili PERIOADA FERTILA in cazul in care caracteristica principala a ciclului este cea de a fi de tipul NEREGULAT.
2.) Aplicatia ''Calendar menstrual'' existenta pe telefon ofera informatii exacte, precise si mai ales CORECTE numai in cazul in care lungimea ciclurilor menstruale NU prezinta niciodata o diferenta de lungime a numarului de zile, mai mare de +/- 1 ZI (sau din cand in cand maxim 2 zile)
3.) In cazul ciclului menstrual NEREGULAT este cu totul IMPOSIBIL sa se poata stabili ziua in care urmeaza sa inceapa sangerarea menstruala si de asemenea sa se determine zilele apartinatoare de PERIOADA FERTILA.
4.) Este cu totul IMPOSIBIL ca intre PRIMA ZI a perioadei fertile si ziua de pornire a sangerarii menstruale sa fie o distanta mai mare de maxim 18 zile, incat sa fie de 22 de zile cum reiese din cele precizate.
5.) -- Daca 18 Aprilie ar fi fost PRIMA zi a perioadei fertile, in acelcaz menstruatia ar fi urmat sa inceapa in data de 5 Mai,
-- Iar daca menstruatia ar fi urmat sa inceapa in data de 9 Mai, in acel caz PRIMA ZI a PERIOADEI FERTILE ar fi fost 22 Aprilie.
Daca in mod absolut cert/sigur NU a ajuns SPERMA in VAGIN, in acel caz formarea sarcinii devine IMPOSIBILA indiferent in ce zi a ciclului menstrual a fost intretint actul sexual amintit/precizat.
Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| buldog a răspuns:

Stai man liniștit! Nu e nicio șansă, dar nu mai risca decât atunci când ești gata să îți asumi un copil.

Stai calm, peste 3-4 zile o să râzi de situație dacă au venit "3 picături". Prietenei mele i s-a întâmplat să îi întârzie si 3 săptămâni (mai că i-a sărit peste lună). Se întâmplă de la dereglări hormonale cauzate de alimentației, stres etc.

| Catrice a răspuns:

Ar putea fi foarte puțin gravidahee hee

| ywar a răspuns:

Le-ai numarat, ai stat cu paharul... nebunuleeee, care esti tu nebun (desigur!)
Gata, ti-a dat stress!

| CiprianZisSpartanu a răspuns:

Cu multa stima si respect, v-ati dus dreacu

| orailibrail a răspuns:

Nebunaticule, o sa fii tata!

| nicoleta4765 a răspuns:

Da s-ar putea sa fie însărcinată

| Bikerul explică (pentru nicoleta4765):

Dar a fost foarte putin
sanii nu o dor si nu o doare burta