| Andreea_Laura_1995_ZEqj a întrebat:

Salut, pe data de 10 iunie am avut ultimul act sexual acesta fiind doar oral, erau primele zile dupa menstruatie, pe 24 iunie mi a venit si a fost normal, dar luna aceasta mi a intarziat, in ultimele luni am facut doar protejat, ar trebui sa-mi fac griji?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care totul s-a petrecut exact asa cum este descris in intrebare, se poate considera ca nu poate fi vorba de o intarziere provocata de o sarcina. Probabil este vorba de o dereglare hormonala. Nu ai precizat daca ciclul tau menstrual este regulat sau neregulat. Insa in situatia prezentata nu ar trebui sa ai motive de ingrijorare. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu faci un test de sarcina, ar fi mai linistitor, nu crezi?

| Lorena7712 a răspuns:

Nu. Din sex oral nu poti ramane insarcinata, daca la asta te referi.

| Andreea_Laura_1995_ZEqj explică:

E destul de regulat, imi venea intotdeauna la sfarsitul lunii, am avut dureri de burta zilele astea mai exact alalteri, spatele ma doare incontinuare si sanii zilele trecute au fost foarte sensibili, dar nu mi-a venit menstruatia iar vaginul imi e foarte uscat de cateva zile

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Andreea_Laura_1995_ZEqj):

Tu iti cunosti cel mai bine care sunt in cazul tau simptomele premenstruale. De obicei inaintea si dupa menstruatie secretia vaginala se intensifica in majoritatea cazurilor insa nu este o regula obligatorie in cazul tuturor. Daca ai simptomele descrise probabil ca se va porni si menstruatia. Aceste simptome nu se produc fara vreun rost