| Darja111 a întrebat:

Salut. Pe data de 4 octombrie trebuie sa-mi vina ciclu dar nu am nici un simptom doar ma doare putin in zona sfârcurilor când ating. Am avut relatii sexuale dar protejate, ar fi un risc de sarcina?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai ai pana pe 4 octombrie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic nu astepta pe TPU miracole, u stim, daca faci sex trebuie sa i ei in calcul si o eventuală sarcină asta e viața, nu poti sa ai doar bucurie, mai vine si o belea o sarcină, pe care clar nu o vrei.

| Violleta2022 a răspuns:

Si unde-i ingrijoararea cand azi suntem abia in data de 30 Sept?
De ce nu ai rabdare si-ti induci stres fara sens?

| Anuskaa a răspuns:

Daca o menstruatie regulata poti sa faci un test de sarcina in 5 octombrie. Ati verificat prezervativul dupa fiecare act sexual daca nu e rupt?

| Darja111 explică (pentru Anuskaa):

Nu am verificat dar niciodată nu a ejaculat in mine

| Anonim5695 a răspuns:

Inca nu suntem pe data de 4 octombrie. Asteapta pana atunci, chiar cateva zile in plus, iar daca nici atunci nu a venit, atunci e momentul sa iti pui astfel de intrebari. Ca sa te lamuresc totusi, daca ai facut sex protejat, si bineinteles prezervativul nu era spart( se sparge in rare cazuri), atunci nu exista posibilitatea formarii unei sarcini. Daca simti nevoia sa urinezi des, cel mai probabil ai o infectie urinara, trateaza te. Si te rog eu, nu mai face sex daca nu esti pregatita. Ca sa fii pregatita trebuie sa stii MACAR informatiile de baza (sex+prez= nu faci copii). Sanatate

| YeeeeRoooock a răspuns:

Daca a fost protejat, sunt sanse foarte mici.

| Darja111 explică:

Şi foarte des simt nevoia să ma urinez