| anonim_4396 a întrebat:

Salut pentru băieți și bună pentru fete. Am 18 ani și am o problema cu iubita mea (17 ani), avem o relație de 5 luni și până acum nu am întreținut deloc relații sexuale. Trebuie sa precizez că amandoi suntem virgini, specific că niciun prieten de-al meu nu mai este virgin, de asemenea nicio prietena de-a ei. Până acum mi-a spus că ea nu este pregătită, dar toți care aud scuza asta spun că "mă lasă pe masturbare", nu știu însă ce sa fac... Eu evident că îmi doresc să fac sex, dar ea mi-a spus să mă duc la altele fara să știe ea, ceea ce am refuzat din start, dar totuși nu știu cât pot sa stau așa. Vreau sa spun că mă comport frumos cu ea, o iau de la liceu, o duc acasă, o scot în oraș, nu e genul de fata sa profite și nu fac "gesturile" acestea pentru a face sex cu ea, dar ar putea măcar sa se gândească. Greșesc eu sau chiar ar fi ok sa discutam mai intens despre asta?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, stiu, toti declara ca si-au inceput viata sexuala, dar cand colo, numai un sfert au avut sex pe bune, restul se masturbeaza si mint ca au sex.
La fel si cu masura extraordinara a "micutului" din pantaloni. Toti o au pana la genunchi, dar in realitate, nu si-o gasesc in chiloti, de micuta ce-i.
Asadar, nu mai puneti botul la minciunile prietenilor si colegilor, ca adevarul este departe de ei. Si voi puteti sa afirmati la fel, ca ati inceput viata sexuala, ca nu va verifica nimeni.
Este normal ca tu-ti doresti sex, dar nu este obligatoriu sa-l faci, inca te poti masturba, iar daca o iubesti pe fetita aia, ii respecti dorinta si o astepti pana vrea si ea.
Chestia cu ganditul ti-a fost spusa, asa ca, nu impinge si nu santaja fata, ca nu-i frumos ce faci.
Crede-ma, ca din masturbare nu a murit nimeni! Inca sunt pe aici tineri de 20-23 de ani, care sunt inca virgini si tot nu au murit.

11 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca o iubesti cu adevarat, asteapt-o pana cand iti spune ca este pregatita sa faca sex cu tine.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Emilian65):

Asta cu asteptatul mi se pare idiotenie absoluta

| RAY a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Corect,asa e

| Donsavas a răspuns:

În primul rând, nu e corect sa fortezi pe cineva sa faca sex cu tine. Nu o fortezi fizic dar psihic da. Tot viol se poate numi ce încerc o tu. Nu asa se face in relație. Mai apoi, nu stii tu cîne din prietenii tai a făcut sex ca nu i ai supravegheat. Pana una alta, nu conteaza ca esti virgin si nu mai face din asta o problemă. 5 luni de relație mie mi se pare putin având în vedere că altii sunt dispuși să astepte ani.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Relatiile cu virgine sunt cele mai naspa existente, dupa astea astepti pana la pastele cailor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai comportamentul corespunzător cerințelor și nevoilor ei, dar ea refuză să te răsplătească prin îndeplinirea unei nevoi. Sex-ul nu trebuie să fie rezultatul a ceea ce îi oferi. Ceea ce faci pentru partener, nu trebuie făcut doar pentru a primi ceva la schimb.

Fetele care spun că nu se simt încă pregătite (exceptându-le pe cele care au o vastă mai mică, și nu sunt pregătite fizic și mental), de fapt vor să spună: nu simt că ești tu acela cu care vreau să fac sex, dar îți mai ofer timp, poate reușești să-mi schimbi părerea.

Faptul că ți-a spus că poți face sex cu o altă fată, arată ceea ce simte ea pentru tine. Este doar atașată emoțional de tine. Nu cred că aveți acea chimie, conexiune, scânteie, compatibilitate, atracție fizică, acele sentimente intense și profunde.

Doar pentru că ceilalți prietenii ai voștri nu mai sunt virgini, nu înseamnă că este un motiv să faci sex cu iubita ta. Faptul că n-ai folosit cuvântul 'dragoste' în locul cuvântului 'sex' arată că doar sex vrei să fie în actul intim dintre voi doi, adică fără sentimente.

Este doar o relație trecătoare, în care speri că vei deveni bărbat fizic.

| MeduzaSăltăreață a răspuns (pentru anonim_4396):

Îți mulțumesc foarte mult pentru răspunsul tău elaborat, într-adevăr este posibil sa ai dreptate, dar nu cred că nu este vorba de dragoste, eu am specificat greșit "sex" in locul cuvântului "dragoste" care pentru mine este una și aceași, poate greșesc eu, nu știu exact definițiile acestor cuvinte.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Bravo nota 10, ai dreptate

| RAY a răspuns (pentru MeduzaSăltăreață):

| 8Lumea merita fundita ca are foarte mare dreptate,tu esti in lista prieteniei man,scuze ca te ranesc astfel dar asta e realitatea, nu e atrasa fizic de tine, fetele nu spun adevarul direct, ea se foloseste de tine chiar daca tu spui ca nu, vei ramane virgin iar ea va gasi un baiat de care sa fie atrasa fizic

| eugeniu2020 a răspuns:

Nu gresesti, doar ca mai asteapta, odata si odata va fi pregatita si veti face sex!

| Anonim1a1 a răspuns:

Sunteti impreuna de doar 5 luni trebuie sa o intelegi avand in vedere ca vei fi primul baiat in viata ei e normal ca nu e pregatita. nu te lua dupa prieteni (care cu siguranta zic ca esti pampalau daca nu faci sex cu ea si asa mai departe ). eu cred ca daca o iubesti, o astepti pana cand ea se simte pregatita. Nu mai deschide subiectul asta un timp. Iar dupa ce face si ea 18 ani, si relatia voastra decurge foarte bine, poti sa mai deschizi subiectul si sa vorbiti despre asta.