| anonim_4396 a întrebat:

Salut,

Prietena mea ar dori sa invete cateva tehnici de autoaparare. Imi puteti descrie cateva astfel de tehnici?

Multumesc!

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Adică noi le enunțăm, tu i le povestești, ea audiază și voila, știe autoapărare?

să se inscrie la un curs, lasă poantele slabe!

| raMLesS a răspuns:

Astea nu se invata ca pe o poezie, aici ai nevoie sa le faci pur si simplu si sa ai memoria musculara deja formata pentru anumite manevre, daca vine unu si te ia de gat nu stai sa te gandesti ce pagina si ce scria acolo ca trebuie sa faci, doar reactionezi.
Astea le inveti intr-o sala de lupte, kickboxing, etc... nu din carti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tehnicile de autoaparare nu se ''spun''. Nu se invata 'uitandu te la un film in care ti explica. Practica te invata

| FantasyBoy a răspuns:

Daca nu doreste sa se inscrie la un curs, puteti cumpara o carte de autoaparare, si sa faci exercitii cu ea.Este si util, si excitant!

| anonim_4396 explică (pentru FantasyBoy):

Si ce fel de exercitii ne recomanzi? Imi poti descrie cateva tehnici? Multumesc anticipat!

| Gabriela19loredana77 a răspuns (pentru anonim_4396):

Simplu clasica loviturã în *** (scuze de cuvânthappy o loviturã si gata, sau face niste cursuri de auto aparare

| anonim_4396 explică (pentru Gabriela19loredana77):

La ce anume te referi?

| Alexandra481481 a răspuns:

O lovitură in coie

| anonim_4396 explică (pentru Alexandra481481):

Dar functioneaza?
Totusi nu as vrea ca prietena mea sa exerseze aceasta tehnica cu mine laughing

| Alexandra481481 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sută la sută funcţionează
Dacă vrea să exerseze fereștete că vei sta 2 luni in spital :') ai grijă pe un băiat l-a durut atât de tare incât i-a dat sângele pe gură, mă injura non-stop a doua zi dar n-am ce să-i fac dacă și-a căutat-o cu lumânarea, pa