| Bogdanha72fjs a întrebat:

Prietena mea e la începutul perioadei si i-a venit mai devreme o zi, iar a doua zi nu a mai avut nimic.
De ce?
Cu o seara sau 2 înainte am facut sex neprotejat dar nu am terminat ce am început, deci nu am ejaculat in ea.
Sa fie doar o dereglare?

Răspuns Câştigător
| Fabyana307 a răspuns:

Dacă nu ai ejaculat in ea eu as zice sa nu iti pui problema de o posibilă sarcina. Poate fi o dereglare hormonala, sau multe alte cauze De exemplu: stres, luarea sau scăderea in greutate, luarea unor pastile, eu te as sfătui să mergeți impreuna la ginecolog pentru orice eventualitate

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Duo la medic, fundaaaaaaaaa

| corbulalbrosu a răspuns:

Este posibil ca sangerarea amintita sa fi fost doar un indiciu ca organismul a inceput procesul de eliminare a endometrului din uter. Uneori se poate intampla ca simptoma premenstruala se se manifeste astfel si pornirea cu adevarat a menstruatiei sa se produca in zilele urmatoare. Fiindca actul sexual a avut loc in perioada de infertilitate absoluta a ciclului menstrual si in plus a fost folosit si prezervativul, se poate afirma fara nicio teama de a gresi ca formarea unei sarcinii a fost 100% IMPOSIBILA in acel moment al ciclului chiar si daca ar fi ajuns sperma in vagin in acel moment. Multa sanatate!