| Bilutzaaa a întrebat:

Salut prieteni.As avea o intrebare...imi spuneti va rog cum mama naibii sa-l fac pe tata sa accepte ca orice spune sau face o sa raman cu iubitul meu.M-am certat foarte mult cu el din cauza asta, dar nicicum nu vrea sa fiu cu el si ma scoate din sarite. Ajutati-ma va rooog.Dau funda! :*:*:*

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună in primul rînd trebuie cu ambii părinti să vorbesti, si să le explici situatia, dar ce vîrstă ai? Că cu siguranță părintii tăi sînt in măsură să i a cele m ai bune decizii dacă tu nu esti o persoană majoră.

| h3r a răspuns:

Să vezi ce-o să te scoată din starea asta de fetiță rebelă și iubi tău...Tu așteaptă doar, oricum tatăl te va ierta.

| sebby27 a răspuns:

Ii spui "E un tip de treaba! Mai ales cand fumam hasis.Si e finutz, mai ales cand m-a dezvirginat la varsta de 12 ani."

Glumesc.

Incearca sa gasesti niste subiecte pe care taica-tau si prietenu-tau le-ar putea discuta impreuna fara sa se ia la cearta.Da-i argumente lu taica-tau ca e baiat bun.Gaseste la orice argument impotriva lui, de-a lu taica-tau, un contraargument in favoarea lui.Incearca sa rezolvi problema de la radacina.

| SatanLovesYou a răspuns:

"Mama naibii"
Vaai! Esti o fetita rea~ rolling on the floor
Ce faci? Asculti de tatal tau si punct. E evident ca-ti vrea binele.

| cristinicadulcica18 a răspuns:

Pai. Nu te mai certa cu el. Iti dau un sfat: SPUNE CA EL SI FA CA TINE. Oricum nu e cu ochii pe tine in fiecare minut al vietii. Daca o sa faci asa o sa vada ca esti fata ascultatoare si bla bla bla...si o sa te lase in pacelaughing Simplu si usor. Eu asa am facut.laughing BAFTAlaughing

| Shavoo a răspuns:

Spune-i ca-l aduci sa-l cunoasca. Cand eram mai mic. am trecut printr-o situatie asemanatoare. dar m-am dus la taica-su. si dupa m-a indragit. Acum depinde de el daca stie sa se faca placut. poate intr-un final il va accepta si taica-tu. De asta nu vreau eu sa am o fetita pentru ca e posibil sa fiu mai rau decat taica-tu.

| Bilutzaaa explică (pentru Shavoo):

Pai asta ii ca il cunoaste si i-am zis si lui de relatie doar ca el l-a vazut odata batanduse cu un baiat si de accea tot zice ca nu ii bine daca sunt cu el si asa mai departe...laughing

| Shavoo a răspuns (pentru Bilutzaaa):

Atunci. baiatul asta chiar are o problema daca nu-l place taica-tu. Dar daca maica-ta il accepta pe prietenul tau. spune-i ei sa vorbeasca cu taica-tu ca are mai mare putere de convingere. Sa ii spuna ca mai bine sa stie de tine ce faci si pe unde te duci decat sa incepi sa-i minti ca esti in locul x cu o prietena si sa fii cu el in locul y s.a.m.d. dar totusi ia in considerare si ce spune tatal tau. Bafta!

| AndFoc a răspuns:

Buna. E putin mai aiurea, probleme de familie, insa trebuie sa fii constienta ca tatal tau iti vrea doar binele (apropo nu ai mentionat ce varsta ai). Daca vrei ca totul sa fie bine cred ca ar fi oke sa vorbesti cu tatal tau serios despre asta si sa il intrebi de ce nu e de acord cu relatia voastra, iar daca iti da un raspuns de genul "asa" sau nu vrea sa vorbeasca, insista, nu ii intoarce spatele spunand ca orice ar zice o sa fii cu iubitul tau o sa iti para rau mai tarziu. Multa bafta kiss!

| GabryellaMaria13 a răspuns:

Poate tatal tau are dreptate sau poate nu, nu cunosc bine situatia,, nu stiu cum se comporta tipu' dar e probabil ca tatal tau sa exagereze sau poate tu sa gresesti...