| anonim_4396 a întrebat:

Salut prieteni! Intr-o relatie, dupa cat timp trebuie sa mergem sa ne cuonastem parintii, si ai baiatului, si ai fetei?

11 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Dupa cateva luni spre un an ar fi cel mai indicat. Ai timp sa iti dai seama daca vrei cu adevarat ceva de viitor. Dupa 1-2-3 ani mi se pare cam tarziu. Pana la urma daca vrei sa ai o relatie cu cineva vrei sa faca parte din viata ta complet. Sa iti cunoasca familia, prietenii. Daca zice ca merge acasa, sa stii unde e acel acasa, cine mai e acolo. Sau daca iti spune ca este cu cineva din familia lui, sa stii cine e acel cineva macar un pic.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Aoleu frate da ce trebuie sa cunosti toata familia>?

| corbulalbrosu a răspuns:

Inainte de casatorie. big grin

| sofisis a răspuns:

Dupa cateva luni zic eu ca e cel mai indicat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ideal ar fi niciodata...

| CristinaSNC a răspuns:

Cand simti voi ca e potrivit, puteti sa faceti asta si dupa 1 luna de relatie si dupa 2-3 ani.
Totusi, e mai ok sa ii cunoassteti mai de la inceput, parerea mea.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru CristinaSNC):

De ce? pe mine de exemplu nu ma intereseaza sa cunosc parintii partenerei mele, ce treaba am cu ei? ea ma intereseaza nu ei

| MidnightR a răspuns:

Daca esti baiat, fereste-te de tatal ei cat mai mult posibil laughing

| NiculaLoredanaAndreea a răspuns:

Cand simti ca relatia devine serioasa, parerea mea e ca nu are rost sa-ti prezinti iubitul/iubita parintilor daca nu vezi un viitor cu persoana respectiva. Totusi, cred ca e mai bine sa o/il prezinti dupa cateva luni.

| craciunita007 a răspuns:

Dupa 4-5 ani
asa cred eu