| anonim_4396 a întrebat:

Salut prieteni, mă frămîntă aşa un gînd. Eu am 22 de ani, si îmi place la nebunie de o fata, ea are 16 ani. De multe ori îi dau semne ca îmi place de ea, o data chiar şi i-am spus despre acesta, ea a zis ca este o prostie şi că
nici nu doreşte să audă despre acest lucru. Cum credeţi voi, poate îşi va schimba părerea cînd va fi mai matură? Doresc să menţionez că este o fata foarte educată si ordonată. Nici eu nu sunt un baiat rau.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este matură. Dacă cineva nu-ți împărtășeste sentimentele asta nu înseamnă imaturitate. Dacă îți place așa mult de ea puteți rămâne (doar) prieteni până devine majoră. Dar nu-ți face Iluzi că se va schimba ceva în avantajul tău. Te place sau nu (simte ceva pentru tine sau nu). Este o copilă. Încearcă să nu te mai intersectezi cu ea. Un refuz nu te omoară. Încercă să ieși cu persoane apropiate de vârsta ta.

| adrianomustafa a răspuns (pentru anonim_4396):

Problema este că aproape zilnic o văd. Acum nici nu aştept nimic de la ea, adică sentimente reciporce, pur şi simplu mă framîntă gîndul dacă pe viitor va fi posibil ceva. Dar gîndul că mă va refuza chiar că mă omoară de pe acum.

| anonim_4396 explică (pentru adrianomustafa):

Încearcă să fi optimist. Alegerile pe care le iei te vor duce la finalul dorit. Arată-i că-ți pasă de ea (gesturi mici), dar păstrează gândul că ai putea fi refuzat.

| adrianomustafa a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă mă va refuza şi ar fi şi cu altul cred că nu aş putea rezista.

| anonim_4396 explică (pentru adrianomustafa):

Indiferent ce-ai face tu s-o cucerești, dacă te refuză înseamnă doar că n-a fost să fie a ta. Poți încerca și pierde sau doar pierde.