| anonim_4396 a întrebat:

Salut prieteni, sunt in ca.cat pana in gat. Mai rau de atat. Dar exista si parti bune. Chiar daca putine. Totusi incep cu cele rele pentru ca asa am fost crescut sa procedez in pm. Imi place de o fata din iunie. A sesizat rapid si cand a facut-o a intors capul in partea opusa bineinteles. Dupa 2 zile, era intre 4 oameni, s-a intors si s-a uitat lung in ochii mei zambind 5 secunde. Dar fiind un *** care n-are prieteni de atatia ani bineinteles ca nu am facut nimic. Totusi, cand o observam ma uitam cate o secunda la ea. Lucrurile au decurs asa 4, 5 luni.

De atunci tot intorcea capul in partea opusa. Mi-am zis: "E OK! O ignor si eu total ca sa nu ii dau motive sa mai intoarca capul pana cand voi avea curaj sa ii cer o intalnire. Daca s-a uitat atunci la mine inca am sanse." Stia ca inca ma uitam la ea de atunci probabil. Ironic este ca in acea perioada s-a intors si s-a uitat la mine dupa cateva luni, era cu un baiat si cum a trecut prin fata mea si-a intors capul direct spre mine, dar s-a uitat ciudat, gen: "Ce pzd.mti faci?" Era nervoasa, nu stiu cum sa spun. In rest, au trecut inca vreo 3, 4 luni, si proceda la fel, adica ma ignora, indiferent ca ma uitam la ea sau nu.

Totusi, tot prost am ramas. Pana intr-o zi, cand era pe o strada opusa. Eu eram cu un coleg, ea cu o prietena. Cum m-a vazut a intors capul direct spre mine, era clar un semn de atentie si nu respingere. Cateva ore mai tarziu am coborat spre o statie, nu am intors capul, de atunci m-am gandit ca am speriat-o uitandu-ma la ea, astfel evitam sa intorc capul, nu cumva sa dau de ochii ei.

Cu "coada ochiului" am vazut 4 fete si am auzit pe una dintre ele spunand: "O, uita-te la el, nu are curaj." (Jalnic, stiu). Eram singurul om care a trecut in fata lor atunci. Si erau si numai fete... Dar, nu am spus nimic, nici un am intors capul nu cumva sa fac vreo greseala. A 2-a zi eram la stadion, alergam, au venit 5 fete, si una dintre ele statea singura pe scaun. Am alergat 1 tura, 2, 3, din apropiere nu intorceam privirea, am zis sa nu par fix, si nu imi puteam da seama din departare daca era ea sau nu pentru ca a fost spre seara si am probleme de vedere la distanta.

A stat singura vreo 5 ture. Dupa s-a ridicat de pe scaun, a inceput sa alerge si alta fata a strigat: "Te-a lasat acolo?" Eram singurul baiat de acolo, cred ca era ea si a fost vorba despre mine. Dupa asta am vazut-o pe culoare (invatam la aceeasi scoala), a trecut pe langa mine de parca voiam sa o jupoi de vie, dar nu s-a uitat in ochii mei. Am ignorat-o total si atunci.

In pauza urmatoare urcam cu un coleg spre un Fast-Food, era cu un baiat, cand m-am apropiat s-a uitat fix in ochii mei si a inceput sa il sarute pasional, dar asa cu foc, nici nu stii, la fel si la intoarcere. Dupa asta, in urmatoarea pauza, era cu acel baiat si inca unul, s-a uitat in ochii mei si a inceput sa isi invarta parul, am ignorat si atunci, n-aveam curaj sa zic ceva. oh go on Si de o vreme cu acel baiat pe care l-a sarutat tot sosotea despre mine dar niciodata nu am auzit si ce, inca dinainte de sarut cu mult timp.

Despre mine era sigur vorba, se uitau la mine si incepeau sa vorbeasca la ureche. Tot de o vreme, alt baiat cu care iesea s-a uitat ciudat la mine. In urmatoarea zi, in fata liceului era cu 2 fete si mi-a spus sa ma internez in spital, dar nici nu m-am uitat, am ignorat total... In urmatoarea zi a inceput sa rada cu niste oameni de mine, dar la intoarcere am ignorat-o total, si nu i-am zis nimic, si nici ea si nici cei care au ras. Dupa o vineri am vazut-o cu un baiat in fata unei scari, era sigur blocul ei ca de multe ori e pe acolo, si a observat ca am sesizat asta.

Urmatoarele 4 zile am iesit dimineata tare din casa sa o astept sa iasa. Nu in fata blocului bineinteles, dar eram prin zona. Dar niciodata nu am prins-o, blocul ei nu are iesire prin spate, am intarziat la multe ore, probabil ca s-a uitat pe geam. Cand mi-am facut si eu tupeu sa vorbesc. laughing Dupa asta, intr-o dupa-amiaza am vazut-o la niste mese cu vreo 20 de oameni, erau multi, era o distanta mare, dar am vazut-o cum mi-a aratat _)_,"Du-te si caut-o", m-am uitat la ea cat a zis asta, am ignorat-o, si mi-am vazut de drum. De atunci nu am mai vazut-o prin liceu, strada, nicaieri. Pana astazi, cand am vazut un baiat si o fata pe banca, era umbra si nu le-am putut vedea fetele, insa am auzit baiatul spunand exact cand treceam in fata lui: "Daca ai ajuns sa fugi de cineva care te vede pe strada e nasoala treaba". Nu stiti cat de rau ma simt. In fiecare zi ma gandesc cu orele la ea de atunci, sunt cocalarul ala care a stat cu Facebook anonim si nu mi-o pot scoate din cap de atunci. Pur si simplu nu pot. Si mereu am fost genul de om care s-a pisat pe romantism, ca.caturi de astea, mereu am spus ca femeia e doar ca sa o f. utzi. Si acum iaca. Multe fete mi-au placut, dar dupa o l.aba mi-a trecut. Acum mi-e frica sa ii vorbesc pentru ca ma crede un dereglat pshic probabil. Si oricum ma evita pe unde poate, mi-e si frica sa ii vorbesc acum sa nu ma faca de **** peste tot, sunt convins ca m-a vorbit in multe parti, multi oameni s-au uitat ciudat la mine dar nu mi-au spus nimic niciodata. Mai este si partea cu orgoliul, oare mai merita dupa atata timp? Nu m-am facut cam tare de ****? Ea a avut ceva relatii de atunci. Si pur si simplu nu stiu ce sa aleg. Nu stiu ce sa fac. E prea greu. Lucrurile s-au complicat mult prea tare. Acum cred ca ma vede ca pe un bolnav, un alienat mental, un jegos, urat, un ****. Si vreau sa ii vorbesc, dar chiar mi-e teama de reactia ei. Oare ce parere are despre mine? Se mai merita? Si imi place de ea si pentru ca uitandu-ma pe Facebook avem observ ca avem foarte multe lucruri in comun. E unul dintre motivele principale. Cat **** a iesit si s-a imprasiat pe pereti. Imaginati-va doar cum ar fi stat lucrurile daca ma duceam atunci in *** direct si ii ziceam macar: "Fa proasto, iesi?". Cred ca era mai bine. Sunt praf de cateva zile, nu mai dorm bine, toata ziua asta fac. Ma gandesc la cat o iubesc, dar si la cum as trange-o de gat ca a ras de mine dupa atata timp. Si da, partile bune: De ani intregi, vreo 5, 6 imi fac curaj sa incep antrenamentele, am un vis sa activez in sport. Si tot de atunci sa imi fac prieteni pentru ca am fost lasat de parinti si fostii colegi cu sechele. Problema este ca sunt rpea trist acum, am cu cine sa ies, ma inteleg bine cu multi, dar ma doare atat de tare-n p.l de ei ca nici nu stiu sa mentin o conversatie. De frica nu mai e vorba de mult. Acum am si tupeu sa abordez fete pe strada. Sa fie maxim 3 in grup totusi. Initial, ma gandeam ca m-a urat in tot timpul asta, ca ma vede ca pe un cac.at, ca m-a tratat ca pe un cac.at, dar acum ca citesc ce am scris cam pare ca eu am tratat-o ca pe un cac.cat. Acum toata povestea asta pare mult mai diferita fata de ce gandeam scrisa. Rog pareri, opinii, sfaturi, orice slo.boz e bun. Mai pot face ceva? E prea tarziu? Daca da, cum pot sa o uit? Tot ce am scris e adevarat in ***.

15 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Ma si eu sunt timid mi-e frica de rezultat dar cand vad ca nu mai pot si ma rascolesc ii zic printr-o cale facebook fata in fata ce simt pana la urma nu ai nimic de pierdut aflii adevarul odata si odata. fa-ti curaj ca daca stai asa ocaziile trec si viata e frumoasa esti tanar o sa ajungi la batranete sa-ti aduci aminte si atunci crede-ma ca mori de oftica

| TSO7 a răspuns:

Nu vreau să fiu pesimist, dar cred că cel mai ok ar fi să o lași în pace și să nu îi acorzi atenție deloc. Poate chiar să ieși cu altă fată, dacă ai posibilitatea, să vadă că nu ești un psihopat.
Eu înțeleg că te-ai atașat de ea, prin simplu fapt că o vedeai des și te gândești mult la ea. Totuși dacă și ea vroia să vorbească cu tine, nu era în relații cu atâția băieți, mai ales să o vezi tu. Iar acum cu fazele că își bate joc de tine, e clar, nu îi pasă de tine.
Eu zic să nu îți pierzi timpul cu o astfel de fată, nici să te gândești măcar la ea. Dacă era o fată decentă, da, merita.
Oricum, din perspectiva mea, o fată care te place și dorește să converseze măcar cu tine, nu și-ar bate joc în public de tine, chiar dacă ai face unele chestii ciudate.

Din nou, aceasta e opinia mea, nu înseamnă că e 100% adevarat.
Numai bine!

| LoveSleep a răspuns:

Cea mai mare greșeală pe care ai putea s-o faci e s-o ignori în continuare și să nu vorbești cu ea. Nu pari un ciudat d'ăla care fuge de o fată, dar totuși nu înțeleg de ce nu ți-ai făcut curaj să-i vorbești.
Nu sunt de acord cu TSO7 și-o să-ți spun și de ce. Atitudinea ei față de tine, e oarecum justificată, deoarece ți-a dat destule semne și tu ai stat ca un căcat și te-ai holbat la ele, fără să faci nimic. E clar că te consideră un pămpălău sau ciudat. Faptul că te-a privit atunci și a zâmbit, faptul că se uita la tine când îi săruta pe ceilalți denotă ideea că a remarcat ceva la tine și aștepta să faci tu prima mișcare, deci clar nu-i ești indiferent.
Dacă vrei să schimbi ceva, trebuie să vorbești cu ea. Orice, nu contează.
Dacă vrei să-și schimbe părerea de rahat pe care o are despre tine trebuie să dai dovadă de tupeu, trebuie să fii mai sigur pe tine ca niciodată. Dacă o vezi, du-te la ea, cât de relaxat poți și spune-i ceva la ce nu s-ar aștepta.
Ai mai multe opțiuni:
1. Te duci la ea și îi spui tot adevărul. "Uite, tot ceea ce am făcut în ultimele (5 luni, de exemplu) a fost să mă holbez la tine ca un disperat și să te ignor în același timp. Știu că probabil mă consideri un ciudat, dar lasă-mă să-ți demonstrez că nu sunt așa. "
2. Poți s-o faci foarte direct, cu riscul să-ți iei niște pălmi. O vezi că vine spre tine: Dacă te privește te duci în fața ei, te apropii la 5 cm de ea și îi spui "Tu ești...iar eu sunt încântat." În tot timpul ăsta te uiți în ochii ei cât de serios poți fi. Aici contează și aspectul tău fizic. Dacă ești un tip d'ăla cu haine din 1950 și cu părul uns cu ulei ca la țară, probabil o să te scuipe. Dacă arâți cât de cât bine, oricât de experimentată ar fi ea și orice părere ar avea despre tine o să aibă un mic orgasm atunci.
3. Habar nu am, inventează ceva, fii creativ, spune-i că ești de la nebuni și îți cauți o ciudată și ai dat de ea, spune-i că motivul care te-a făcut să nu vorbești cu ea în acest timp e că maică-ta nu te lasă să vorbești cu străinii.
Crede-mă că nu ai nimic de pierdut.

| MidnightR a răspuns (pentru LoveSleep):

Acum nu sunt eu de acord cu tine, in schimb lui TS07 ii dau dreptate.Nu avea nici o justificatie sa isi bata joc de el.Gura nu are cumva? Sau aia era doar pentru barfit? Putea sa se duca la el si sa-l intre pur si simplu ce dracu are de ii evita privirea.Pana la urma cu siguranta afla de natura lui timida.
Si pe bune acuma, ce pretentii ma rog ai putea tu sa ai de la o fata care isi da limbi cu altul doar pentru ca sa te "impulsioneze".Pe bune acum...
A vazut ca se comporta ciudat/indiferente/ce *** o fi fost, il lasa in pace si gata.
Tare m-as mira sa fi aflat ca ii place de ea si sa-si fi batut joc de el din adins.

Totusi sunt de acord ca ar trebui sa vorbeasca cu ea, dar pur si simplu sa-si clarifice situatia.Ar putea chiar sa-i multumeasca ca a reprezentat un factor important in schimbarea lui de comportament si ca acest lucru ii va fi folositor in relatiile viitoare.
In rest, n-ar trebui sa mai aiba vreo legatura cu ea.Nu vad ce relatie ar putea avea cu o fata care si-a batut joc si l-a barfit in ultimul hal.
Se intalneste cu ea pe strada, se saluta, bine, nu se saluta iarasi bine.Sunt 7 bilioane de oameni in lumea asta. Daca am sta sa ne ingrijoram de parerea fiecaruia, s-ar duce si putinul timp pe care il avem de trait.

| LoveSleep a răspuns (pentru MidnightR):

Sunt perfect de acord cu tine, doar până la un anumit punct. E aiurea să-ți bați capul cu o fată de genul, dacă vrei o relație serioasă, dar pur și simplu, cred că oarecum se potrivesc. (din felul cum povestește el; e doar o părere). Nu zice nimeni s-o ceară în căsătorie, ci doar să fie cu ea. Eu sunt pro pentru relații de genul, în plus, n-are nimic de pierdut. Personal, sunt pentru faze gen ai văzut-o, ai abordat-o, ați ieșit, sunteți împreună, dar oarecum îmi plac și cele cu care ai ceva bătăi de cap. (Nu mă refer la cele care acceptă un sărut după căsătorie) O relație cu ea, ar fi doar pentru experiență, iar dacă are ocazia să fie cu o tipă de genul ei, eu zic să n-o rateze, pentru că atâta timp cât nu se implică prea tare (emoțional), n-o să regrete.
E doar părerea mea.

| MidnightR a răspuns (pentru LoveSleep):

Da,ai dreptate.Da bine pentru experienta, stii cum sa te descurci mai bine cu o femeie pe viitor.Totusi,mi-e ca poate se implica emotional si dupa iar dam de el pe-aici cu depresii, frustrari, ca l-a inselat blabla.Si in cazul ei ar fi posibil.
Dar totusi, ar fi super daca ar intra intr-o relatie cu ea si ar reusi s-o schimbe.Acum asta ar fi ceva de laudat.

| LoveSleep a răspuns (pentru MidnightR):

La asta mă gândeam și eu și chiar cred că poate.
Nu cred că e genul care să plângă prea mult, să aibă depresii grave din cauza unei fete. "Si mereu am fost genul de om care s-a pisat pe romantism, ca.caturi de astea, mereu am spus ca femeia e doar ca sa o f. utzi"
"si ii ziceam macar: "Fa proasto, iesi?"
"Rog pareri, opinii, sfaturi, orice slo.boz e bun."
Aș putea continua la nesfârșit laughing
Tipul ăsta e făcut pentru ea, (motiv pentru care am și încercat să-l ajut) iar dacă nu reușește să facă ceva, e de tot râsul.
Oricum, problema nu e "dacă", ci "când".
P.S: Kn0wl3dg3, dacă te lași descurajat de micile ei jocuri de copil de clasa a 5-a, ești praf.

| MidnightR a răspuns (pentru LoveSleep):

Ai dreptate. Daca ar fi reusit sa ia comportamentul si personalitatea care reiese din ceea ce a spus el si sa o transpuna in realitate, n-ar mai fi miscat aia niciun deget.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Sa ii zica situatia asa ar fi cel mai ok dupa mine totusi

| anonim_4396 explică (pentru MidnightR):

Funda? D

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Puteai să încerci, n-aveai nimic de pierdut.
Oricum, baftă pe mai departe laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa vb cu ea

| Iyulia3712 a răspuns:

Eu, sincer te-as sfatui ca urmatoarea data in care o vezi (nu conteaza ca e singura sau cu mai multi in grup) te duci direct la ea si ii spui "Ca sa lamurim o data situatia asta, eu nu te plac, tu nu ma placi asa ca hai sa nu ne mai vorbim" iar apoi daca te intreaba cv de genul " Atunci ce a fost cu toate privirile alea si chestii" ii spui ca iti place sa te joci cu mintile fetelor si ca ai vrut doar sa-ti bati joc de ea. Ai grija sa pari rece si dur cand ii spui asta, sa pari lipsit de sentimente, dezinteresat. Probabil ca te vei trezi cu o palma peste fata, dar nu vei mai fi batjocorit de ea si nu vei mai parea un fraier in fata tuturor, ci din potriva, ea va parea una pentru ca a interpretat gresit semnele tale. Chiar daca o sa o pierzi de tot, intr-adevar aceasta fata nu merita (iar aici TSO7 ti-a explicat de ce) si macar iti salvezi reputatia. Oricum sanse sa mai fiti impreuna nu exista. Iar apoi incepi sa iesi cu alte fete si sa o faci pe ea sa se simta exact la fel cum te-ai simtit tu.

Răspuns utilizator avertizat
| Daminenco_Elena_Roxana_1997 a răspuns:

Mi-a plăcut maxim povestea ta, da e super copilărească. Nu te mai consuma pentru orice ca*at. Ai placut-o, nu s-a putut asta e, fete mai sunt. Traieste-ti viața și nu te mai stresat pentru chestii atât de neimportante. N-are decât sa te considere în fel și chip, da-o-n ca*at de prostănaca. Take care.