| Alita93 a întrebat:

Salut revin cu inca o intrebare.

acum 2 saptamani am facut sex cu iubita mea, ea fiind virgina...
acum cand facem sex ea desi este excitata maxim, cand o penetrez nu are nici o problema dar dupa 5 minute o doare tare si o jeneaza la intrare un fel de usturime...si eu simt ca vaginul ei i se stramteaza. si nu inteleg de ce, am mai avut contacte cu mai multe fete care poate nu erau asa excitate darnu aveau nici o problema...
Si mai mentionez ca am facut o cu prezervativ prima data dupa care am facut o de cateva ori si fara prezervativ intr un interval de 2 -3 zile, numai ca problema este ca mi.au aparut cateva bube rosi pe penis un fel de iritatie..am inteles ca are fi de la prezervativ.
-eu ma gandesc sa nu aiba ea vre o problema...
-sau durerea sa ii vina ca a fost virgina si nu i-a curs sange deloc dupa primul contact.

daca puteti sa ma ajutati cu cateva sfaturi sau daca ati intalnit problema asta Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Uneori, chiar excesul de zel este cel care dauneaza, ma refer la igiena. Secretiile vaginale au mai multe roluri, pe de o parte, in copulatie, dar pe de alta parte protejeaza vaginul de infectii, substante iritante si altele. Daca foloseste prea mult dusul, precum si unele produse cosmetice pentru igiena intima, atunci este prea posibil ca asta sa fie cauza.
Este obligatoriu sa mergeti la un consult, ca sa eliminati alte cauze, chiar daca sunt improbabile nu pot fi excluse, apoi vedeti ce faceti pentru a remedia situatia. Nu trebuie sa exagereze, in special sa nu foloseasca produse cu parfumuri artificiale sau alte cosmetice. Pruna are mirosul ei natural, nu-i trebuie altul. :p

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Aveti amandoi o infectie genitala, posibil din cauza unei igiene insuficiente.
La ea se manifesta prin usturimi si scaderea excitatiei, la tine prin bubele pe penis (care au extrem de rar legatura cu prezervativul).
Ea trebuie sa ajunga urgent la ginecolog si tu la un dermato-venerolog. mai ales la ea fiecare zi conteaza. probabil azi e prea tarziu sa gasiti medic, dar maine, obligatoriu, sa mearga la medic pentru consultatie si analize. In general, tratamentul trebuie inceput in primele 48 de ore de la prima usturime, deci deja ati amanat cam mult

| Alita93 explică (pentru Brigaela):

Nu cred ca este problema unei igiene insuficiente (eu unul chiar exclud asta)

| Brigaela a răspuns (pentru Alita93):

Atunci este o boala venerica pe care tu ai luat-o de la altcineva, nu ai tratat-o si i-ai dat-o si ei. sau o candidoza mai veche a ei, provocata de antibiotice, pe care a neglijat-o si nu a tratat-o la timp si acum ti-a dat-o tie. Cu atat mai grav, oricare dintre ele ar fi si cu atat mai urgenta prezentarea la medic

| Zenithf a răspuns (pentru Alita93):

Uneori, chiar excesul de zel este cel care dauneaza, ma refer la igiena. Secretiile vaginale au mai multe roluri, pe de o parte, in copulatie, dar pe de alta parte protejeaza vaginul de infectii, substante iritante si altele. Daca foloseste prea mult dusul, precum si unele produse cosmetice pentru igiena intima, atunci este prea posibil ca asta sa fie cauza.
Este obligatoriu sa mergeti la un consult, ca sa eliminati alte cauze, chiar daca sunt improbabile nu pot fi excluse, apoi vedeti ce faceti pentru a remedia situatia. Nu trebuie sa exagereze, in special sa nu foloseasca produse cu parfumuri artificiale sau alte cosmetice. Pruna are mirosul ei natural, nu-i trebuie altul. :p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Felicitari!
Tocmai ai contactat o boala cu transmitere sexuala, nu este exclus sa aiba si dansa...
Ce sa va fac daca nu va protejati, ase va traba acu, na ase laughing
Trebuie mers rapid la un dermato-venerolog.
Te pup!

| NickName01 a răspuns:

Vina e într-adevăr dupa cum ai spus, ca a fost virgina, si avea nevoie de aceasta demnitate pana la legiferarea relatiei voastre.

- La urma urmei, ce se va întâmpla într-o neprevăzută situaţie în care vă despărţiţi? Ce se va întâmpla mai târziu în familia ei?
Relaţiile intime creează "link-uri" nedorite, ce se vor resimţi cel mai bine mai târziu, în familie, ca în oglindă de către celălalt partener... toată viaţa!
Acest lucru va fi o adevărată "fractură" mai târziu, iar în acest sens statistica nu minte...
familia celei de care tu îţi baţi joc acum, poate uşor fi făcută praf!