| anonim_4396 a întrebat:

Sa ne imaginam va rog urmatoarea situatie stanjenitoare:Vi se pare ok sa te gandesti continuu la o femeie cu varsta de 40 de ani, casatorita si cu copil? Sau vi s-ar parea ok sa incerci sa cuceresti o asemenea femeie? Sa nu mai zic ca respectiva femeie iti este totodata si sefa la locul de munca.Asta in conditia in care este cu 19 ani mai mare decat tine.Sau este in regula sa te simti atras, uneori nebuneste de una din asta? Mie unul mi se pare gresit dar as vrea sa aud si parerile altora.

12 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

E total greșit, ar trebui să iei gândul de la ea.
Nu doar că o astfel de relație nu poate avea un viitor dar poți să îți pierzi și locul de muncă.

| Eireann a răspuns:

E normal sa fii atras de ea, multor barbatii le plac femeile mai in varsta (de aia e atat porn cu milf, step mom, etc) si in pozitii de autoritate. Nu e ok sa incerci sa o cuceresti, mai ales la locul de munca se poate chema hartuire sexuala. E o femeie care are viata ei, familia ei si nu e corect sa te bagi tu aiurea. O admiri de la distanta, te gandesti la ea cand te mastubrezi si iti vezi si tu de viata ta.

| AnastasiaK a răspuns (pentru Eireann):

Se poate chema hartuire sexuala? Serios? Pai asta inseamna ca ai o problema cu notiunea de cucerire in general, iar daca tu o percepi in asa fel incat sa se poata numi vreodata hartuire sexuala, e grav rau.

| Eireann a răspuns (pentru AnastasiaK):

Nu e vorba de cum o percep eu, inseamna ca daca ea nu agreeaza tentativele lui de cucerire poate depuna o plangere de hartuire sexuala. E vorba de locul de munca unde se asteapta sa ai un anumit tip de comportament, depinde si unde lucrezi dar in corporatii e destul de strict. Nu stiu cum planuieste sa o cucereasca dar ii atrageam atentia ca daca e prea direct sau insistent exista riscuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti se pare bine. Chiar este, mai mult decat gresit chiar.
Sa intervii intr-o relatie? Doar un mizerabil, un nenorocit fara scrupule e in stare de asa ceva.
Sa faci ce cu ea? Sa te creasca? Sa fii in clasa cu copilul ei, caruia sa-i fii si tata? Trezeste-te, copile, ceva ti s-a urcat la cap.

| Dragosdoar a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing La varsta de 40 de ani femeile incep sa se uite din ce in ce mai mult dupa tinerei, sotii lor se ingrasa si deja a intrat in rutina viata sexuala alaturi de ei. Daca arati bine si ai sarm, ar merge ceva pe ascuns

| siriusblack98 a răspuns (pentru anonim_4396):

Trezește-te din visat și nu mai abera aiurea. Bea un pahar cu apa, recitește întrebarea de 15 ori, după care poți reveni la realitate.

| anonim_4396 explică (pentru Dragosdoar):

Doar ca unii avem si principii, nu toti suntem capabili de depravare.

| anonim_4396 explică (pentru siriusblack98):

Ai zis ca e casatorita, iar intrebarea (una dintre) era daca e ok sa incerci sa o cuceresti, adica sa intervii in casnicia ei.
Nu mai da doar copy paste la replici ce nu-si au locul, am inteles foarte bine si ti-am raspuns pe subiect.

| Dragosdoar a răspuns:

Dap.stiu cum e, dar daca nu ai ceva muschi pe tine si arati foarte bine nu prea ai sanse

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Da este gresit, daca ai incerca s o cuceresti s-ar putea sa zbori de la locul de munca laughing)))

| RandomPie113 a răspuns:

Firoiu nicoletaî