| Xlolx76 a întrebat:

SALUT,Salut! Deci, sa va explic usor:
Prietenul meu a făcut sex protejat până la un moment dat, el a scos prezervativul înainte de a ejacula(nu știu de ce) și a dat pe jos, a șters cu un șervețel uscat de pe jos iar după l-a aruncat, din cate am văzut nu cred că a șters tot... DACA EU AM CALCAT IN SPERMA AIA, SA II FI LUAT PE CALCAI SI ADAUGAT IN CADA II VREO POSIBILITATEA (SANSA) DE A RAMANE ÎNSĂRCINATĂ?
Eu mi-am făcut baie in cada cu o ora după ce a ejacult(adică sperma aia a rămas jos acolo timp de o oră chiar și mai mult)
Nu știu dacă influențeaza apa și gelul de corp sperma.
-am ciclul menstrual neregulat-
As vrea un răspuns care sa fie cat de cat corect, sau o experiență de genul acesta.
Va mulțumesc! Și ajutati-mă cat mai rapid!

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Daca o gandesti matematic so reduci totul din punct de vedere logic, poti sa faci asta...

Acum, daca o gandesti biologic, e imposibil:

-zeama aluia a sarit undeva pe jos.
- apoi a fost luata pe picior
- aruncata intr-o apa clorata
- ii mai ceri sa treaca peste tot pana in uter.
-unde sa si ramana si sa fie si in perioada fertila si sa si iasa ceva.

Nici zeama lui superman nu era atat de smechera.

Trebuie sa te gandesti ca exista o multime de bacterii, fungi si alte animalute microscopice care abia asteapta o masa buna.

Apoi diferentele de temperatura zapacesc spermatozoidul.

Iar la final, sa treaca prin vagin, luptandu-se cu toata flora bacteriana de acolo... e mult. Prea mult.

Asa ca sansele sunt egale cu zero.

24 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar el a facut sex protejat? Tu unde erai, in Mall? Nu inotau spermatozoizii prin apă? Of, Doamne, ce gandire infantilă!

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru darrio2007):

Unele fete (femei) chiar au acest concept: ca sexul este doar apanajul, datoria baiatului (barbatului) si doar el este dator sa faca tot ca ea sa se simta bine. Am intalnit si eu femei care stau ca "lobda" (o bucata mare de lemn) in pat.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bă vă plictisiți sau ce intrebari sunt astea?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si pot sa jur ca au mai fost aici cel putin 2 conturi cu exact aceeasi structura de intrebare si tot incidentul cu calcaiul. Si altceva imi zice ca nu este o coincidenta.

Experienta de genul asta, exclus.

Raspunsul scurt, si ma abtin de la restul, nu ai nimic.

Raspunsul lung... ma abtin si la asta.

| Xlolx76 explică (pentru DoarBogdan):

Nu,Doar voiam sa spun că e cam aceeași întrebare dar mă gândeam că TPU îmi respinge subiectul

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu exista posibilitatea de a ramane gravida.

| cristimihailov a răspuns:

Fecioara Maria a avut mai multe sanse sa ramana insarcinata decat tine.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru cristimihailov):

Nu huli, ca nu se stie niciodata. Am auzit si de barbati care au ramas gravizi.laughing

| cristimihailov a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Mda. Dar pentru ca ai calcat pe sperma, atunci devii insarcinata e ca si cand ai zice, am calcat cu pantoful intr-un ****, deci am mancat rahat...

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru cristimihailov):

Nici chiar asa, ca nu duci piciorul la gura, dar apacare a spalat piciorul poate ajunge unde nu trebuie.

| cristimihailov a răspuns (pentru CodrutElian1990):

La fel de real precum Harry Potter.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru cristimihailov):

Si daca?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru cristimihailov):

Daca ai fi femeie ti-as spune sa zici Doamne fereste. Tu ai dreptate, dar vorba populara: ata se rupe unde-i mai subtire. Se poate intampla si astfel apar minunile: te miri cum s-a intamplat.

| cristimihailov a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Pai asta ziceam si eu cu sansele si fecioara Maria a avut mai multe.

Uneori vrei sa existe minuni... dar nu aici, si nu cu zeama plimbata peste tot...

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru cristimihailov):

Ce diferenta este intre a lasa samanta in cada dupa masturbare si ducerea ei in cada pe talpa piciorului?

| Xlolx76 explică (pentru cristimihailov):

Sperma lui superman?

| cristimihailov a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Cantitate
Soc termic
Contaminare

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru cristimihailov):

Doar un spermatozoid voinic este de ajuns.
Ce soc termic? Din camera pana in baie?
Ce contaminare? Cu ce? Cu bacilul Kook sau cu virusul Covid? Se infecteaza toti cei aprximativ 200 sute de milioane de spermatozoizi eliminati? Lichidul spermal este unul protector.
Posibilitatea infima nu se datoreaza conditiilor enumerate de tine, ci de posibilitatea ajungerii spermatozoizilor in vagin la ovul. Plus ca femeia trebuie sa fie in perioada fertila.
Am spus

| cristimihailov a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Mda, ai dreptate.
Ai spus o gluma.

| cristimihailov a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Salut,

Daca o gandesti matematic so reduci totul din punct de vedere logic, poti sa faci asta...

Acum, daca o gandesti biologic, e imposibil:

-zeama aluia a sarit undeva pe jos.
- apoi a fost luata pe picior
- aruncata intr-o apa clorata
- ii mai ceri sa treaca peste tot pana in uter.
-unde sa si ramana si sa fie si in perioada fertila si sa si iasa ceva.

Nici zeama lui superman nu era atat de smechera.

Trebuie sa te gandesti ca exista o multime de bacterii, fungi si alte animalute microscopice care abia asteapta o masa buna.

Apoi diferentele de temperatura zapacesc spermatozoidul.

Iar la final, sa treaca prin vagin, luptandu-se cu toata flora bacteriana de acolo... e mult. Prea mult.

Asa ca sansele sunt egale cu zero.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Posibilitatea este de 1 la un milion. Am citit undeva ca o fata a ramas gravida (ea neavand niciodata vreun contact sexual) cand a facut baie dupa fratele ei care s-a masturbat in cada si nu a spalat bine cada.

| Marius22222222222 a răspuns:

Cum. Unii calca in scuipat de smecheri asa si tu. Doamne eu ma intreb sincer cum se simt astia de la TPU cand vad Asa ceva

| Catalin77945 a răspuns:

Nu ai cum

| Stegman a răspuns:

Nu.