| FaraNumePls a întrebat:

Salut, simt că am o atracție pentru fete dar și pentru băieți. Sunt bisexual?

Răspuns Câştigător
| LaraClarice a răspuns:

Buna! Poti fi bisexual sau nu. Trebuie sa stii ca in perioada adolescentei se poate intampla sa ai si orientarii homosexuale sau bisexuale, e ceva perfect normal, esti,, in cautarea" orientarii sexuale. Lucrurile se stabilizeaza dupa o perioada de timp.
Am citit un raspuns dat intrebarii tale conform caruia bisexualitatea ar fi ereditara. Sa stii ca pana in momentul de fata nu exista date dovedite stiintific, care sa confirme acest lucru. La fel si cu homosexualitatea, pana in anii '70 era considerata o boala, acum este o orientare sexuala aleatorie, accepata de societate (teoretic). Inca nu s-au descoperit cauzele acestor exceptii.
Daca te macina ata de tare problema asta, eu cred ca ar fi util sa vorbesti cu un psiholog. Numai bine!

| FaraNumePls explică (pentru LaraClarice):

Salut, mi-a plăcut mult ce mi-ai spus și nu mă macină foarte mult, nu îmi pare rău și mi se pare interesant sa fii atras în mod egal de ambele sexe. Dar poate o sa îmi treacă. Oricum am doar câțiva prieteni cărora le-am spus că sunt bi, părinților și rudelor nu le voi spune. Ms mult.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Bisexualitatea e genetica, nu ai ce face decat sa te minti ca nu esti asa, asa te-ai nascut asa mori indiferent de mediu, cultura, ingorarea adevarului

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar poate doar iti pare ca esti bisexual
Am patit si eu asa ceva

| Vali1234gahavjygjaka a răspuns:

In teorie daca te atrag ambele sexe ești bisexual(ă). Acum vezi doar sa nu ti se para.

| Denisa_Alexandra_2001 a răspuns:

Mneh, ignoră acel sentiment pentru baieti ca-i aiurea daca-l susti.
E doar o atractie trecatoare.

Ramai la fete laughing dar pană la urmă nu contează orientatea sexuală fii tu si fă ce te face să te simti bine.

| Edwards2017 a răspuns:

Bisexual te poți considera in momentul în care va exista un contact sexual cu o femeie și cu un bărbat, bineînțeles separat...