| TheGoodMan a întrebat:

Sper sa ma puteti ajuta si pe mine. Acum ceva timp am vazut o fata pe Instagram ce a cerut sa ma urmareasca. Am acceptat si am inceput sa ne urmarim. Dupa vreo 2 saptamani a facut un live tot acolo. Am intrat si am vazut ca asculta muzica ce ascult si eu si i-am zis. Am mai stat pe acolo, mai niste glume mai am facu un pic misto. infine. Cand sa termine live ul mi-a cerut nr de telefon pe privat. Am facut schimb de numere de telefon si am inceput sa vorbim pe whatsapp. Atunci mi-a zis ca sta in Germania. Eu Italia. Ea cu doi ani mai mica. Dupa cateva zile ce vorbeam am ajuns cu vorba despre relatii. Si atunci mi-a zis ca are iubit.( am ramas dezamagit si un pic gelos, avand in vedere ca a inceput sa imi placa de ea). M-a intrebat daca am pe cineva si i-am zis ca am avut da atunci eram singur. Ea nu a mai zis nimic. Dupa 2 saptamani ce vorbeam intr-o zi mi-a zis ca se simte rau si singura. Am intrebato de ce si mi-a zis ca s-a despartit de ala. Atunci am inceput folosesc vorbe dulci cu ea ca sa o consolez. I-am zis ca as vrea sa fiu acolo langa ea si sa o iau in brate etc. si ea atunci a zis ca si ea ar vrea asta. Ea apoi mi-a zis ca ar vrea tare sa ma vada.De atunci, dupa ce sa mai linistit, am incepu sa vorbim cu camera si era bucuroasa. ( a inceput sa imi placa de ea din ce in ce mai mult dar nu i-am zis niciodata asta)
Apoi dupa 3 saptamani i-am scris si mi-a zis sa nu mai scriu cu inimi si din astea ( cum faceam de obicei) ca se supara fostul. Am intrebato daca e din nou impreuna cu el si mi-a zis ca da. Atunci a intrat un fior rece in mine si m-a tinut pana a doua zi ( se vede ca ma m indragostit de ea si am devenit gelos atunci). In aceeasi seara primesc block de la ea si atunci am zis ca gata, s-a terminat. Apo imi scrie el de pe numarul lui: " sa nu ii mai scrii cu inimioare, sau mai bine sa nu ii mai scrii deloc". Atunci eu am devenit si gelos dar si un pic nervos si i-am scris calm " dar cine esti tu ca sa imi zici cu cine sa vorbesc si cum" atunci el s-a enervat, banuiesc, si Aproape incepuse sa ma injure. E i-am zis in cele din urma: " dar tu ce crezi ca e ceva intre noi? Stai linistit suntem doar prieteni".
El atunci mi-a scris" dar tu de ce scrii cu inimi? Asta inseamna ca o iubesti". Eu atunci i-am zis ca nu neaparat ( desi eu o iubeam dar nu puteam sa ii zic asta). Dupa discutia asta el nu a mai zis nimic si mi-a scris ea " scuze. Mia luat telefonul (iubitul ei) si te a blocat. Apoi mi-a zis "doar ce ne am impacat si deja a luat-o razna". Apoi i-am zis ca am vorbit si eu cu el ( mentionez ca nu ne cunosteam pana in momentul respectiv) si ea mi-a cerut sa ii trimit screenshot cu ce i-am zis lui. Ea mi-a zis ca nu stie de ce face asa ( desi era evident ca si el era gelos un pic, dar infine). Apoi ia mi-a zis ca a vorbit cu el si ca i-a zis lui ca daca continua cu comportamentul asta se despart iar ( si asta pe mine nu m ar deranja aproape deloc... doar pentru faptul ca ea e posibil sa sufere dupa toate astea)
Voi ce credeti? Era mai bine daca ii spuneam ce simt can era singura? Lasati parerile voaste si sfaturile va rog.
Mersi anticipat.

4 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Ce sa simti mai? esti atras de o imagine, o tipa in miscare. e cum sunt eu de laura cosoi laughing daca nu v-ati vazut niciodata in realitate, nu stii daca e vreo chimie intre voi, o atractie..degeaba. si mai sunteti si in tari diferite. chiar nu e nicio fata in jurul tau? ceva mai putin complicat?

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Ma tem ca nu ai sanse. Te-ai indragostit de o idee, nu de o persoana.

In plus foarte putin probabil ca veti fii impreuna. Chiar si asa distanta dintre Italia si Germania e destul de mare.

Incearca sa iti impui sa te gandesti la ea la trecut, daca doresti un prezent linistit si un viitor promitator.

Este in Germania. E cam greu sa fii fata singura in tara straina. Motiv pentru care s-a si reimpacat cu prietenul ei.

In plus, gandeste-te ca ii declari dragostea ta. Si care este urmatorul pas? Sa te muti tu in Germania? Sau ea in Italia? Doar asa ca va place unul de altul?

Intr-un fel ti-a facut un bine ca s-a reimpacat cu ala. Sufera un pic daca doresti si gata. Cauta o fata langa tine. Sa poti sa o saruti pe ea, nu telefonul.

Data viitoare, incearca sa recunosti sentimentele tale. Tine minte asta ca lectie de viata. Nu te ascunde pentru ceea ce simti, in fata nimanui. E mai simplu sa fii ce e in gusa si in capusa. Nu mai ai probleme cu remuscari ca nu i-ai zis si toate astea.

Bine-inteles ca daca te chinui tare va veti putea intalni. Si poate veti putea trai cateva minute de fericire. Si atat. Nu mai mult.

Iar ea are un prieten. Ce parere ai avea daca ai fii si tu la un moment dat in pielea prietenului ei actual si sa o vezi ca vorbeste cu un altul necunoscut si ala ii mai da si inimioare si alte chestii din astea? Nu te-ai irita?

| ambicio a răspuns:

Copilării, ești folosit.

| Meli89 a răspuns:

E bine ca nu i ai spus și nici nu are rost sa te mai gândești la ea.De iubit nu o iubești nici măcar nu ai văzut-o fata în fata iar ea se joaca e clar ca pentru ea e o joaca e o copila