| RaduMihailescuB a întrebat:

Stiu ca suna copilaresc si pot sa-mi dau seama deja care vor fi raspunsurile, dar tot merita sa incerc. Lucrez cu o tipa si a cam inceput sa-mi placa de ea, chestia e ca nu imi este rusine sa ma duc sa vorbesc cu ea, sa ii spun ce simt. Stand la discutii cu ea am inteles ca in cateva luni vrea sa plece definitiv din Romania si nu vrea sa se mai intoarca. Nu stiu daca ar trebui sa incerc sa o abordez, oricum relatia nu poate dura foarte mult, deoarece pleaca din Romania. Ar trebui sa mai incerc sa discut cu ea despre asta? Nu stiu daca ar fi ok sa incepem o relatie daca peste cateva luni oricum se termina, nu cred ca are rost sa mai piperez viata mea si a ei.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Clar nu merita, doar daca vrei o aventura sau ceva de moment.

| ℓαυяα a răspuns:

Dacă îți doresti ceva serios cu ea, având in vedere ca va pleca din tara, mai bine nu ii spui.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are sens sa incepi ceva, odata ce nu exista viitor cu ea.

| Catrice a răspuns:

Dacă vrei ceva de scurta durata.
Pentru ceva mai serios - 50% renunti.
Nu este nimic sigur ca dacă a-ți menține legătură cat timp ea e în alta tara relația va merge.

| Emma30555 a răspuns:

Vorbeste cu ea. Nu se stie nicioadata ce se va intampla, nimic nu e batut in cuie

| QElenaBoghiu a răspuns:

Nu cred că are rost să iti exprimi sentimente. Dacă pleacă.

Însă ii poţi spune că îţi place de ia ca fata.

Multă încredere.

| RPA09 a răspuns:

Mai bine regreți ce ai făcut decât ceea ce nu. Încearcă. Poate devi motivul pentru care rămâne în țară. În cel mai rău caz uiți totul după ce pleacă. Și sfat, nu asculta părerile femeilor. Fosta m-a lăsat pentru un nesimțit (genul "fuckboy" de nesimțit), și când am cerut o părere despre situație femeile i-au luat apărarea. Ele nu știu ce vor. Sănătate.