| theboyinlove a întrebat:

Sunt a 12 a, iubita mea a 9 a. Sunt super gelos in general. Ieri ea a ieșit cu o prietena și a zis ca au mai venit 2 băieți, unul din ei de a 7a. Seara mi-a zis ca ala i-a luat ciocolata și chestii sa ma facă gelos deși eu ii ofer infinit mai mult. Stiu ca nu ar fi niciodată cu ala da tot ma enerveaza sa ii facă avansuri, gen ești super draguta orice alt băiat indiferent de vârsta. Un fost de al ei tot nu o lasă in pace, acum câteva zile i-a cerut nuduri. I-am zis sa nu mai vb cu el da tot ii mai raspunde la unele mesaje. Ea e intr-un grup de prieteni din care face parte și un alt fost de al ei de 16 ani, alt lucru care nu îmi convine ca aia o trag in jos, ba chiar o jignesc pe la spate și ea merita mult mai mult. Da na sunt prietenii ei pana la urma. Da ma dispera când ii scriu tipi pe snap sau insta și le raspunde și vb cu ei (îmi arată conv și așa după) da tot nu îmi convine. In anumite situații îmi răspundea greu pe wapp ca vorbea pe snap cu ala. Și eu sunt exagerat de gelos dacă am ajuns sa fiu și pe unu mai mic dar intr-un fel sunt mândru ca toți o vor și e doar a mea. Doar ca ea nu le da cu flit cum ar trebui la alții și asta ma deranjează. Dacă vede ca eu am vorbit cu o alta fata imediat nu ii convine și se supăra. Eu sunt înțelegător îți faci prieteni da mai toți nu vor altceva decât sa se dea la ea, nu prietenie. Ce pot face?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Degeaba ii oferi mai mult daca nu ii oferi ceea ce ii place.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu crezi ca ar trebui sa te preocupe mai mult BAC-ul decat prietenii fetieti din clasa a IX-a?
Fiecare cu varsta si distarctiile specifice varstei.
Tu ai alte preocupari la varsta asta, mult prea importante ca sa fii innebunit de gelozie, pe un baitel de 12-13 ani, care-i clasa a VII_a.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți face nimic. Așa o să mori, gelos, că pe ea nu o poți ține în casă, legată cu un lanț de pat.

| LPCTSTR a răspuns:

Mare gelozie pe copilu'-ciocolata rolling on the floor
Ce sa mai? Pacat ca nu mi-am pregatit popcorn, ca nu muream doar prost, muream prost dar cu burta plina rolling on the floor laughing

| Nemessys a răspuns:

Eu nu inteleg de ce tu ca baiat de 18 ani, teoretic matur, iti bati capul cu o copila de 15 ani care vrea doar experiente si habar nu are ce este aia relatie.
Daca vrei sa scapi de toate frustrarile astea, atunci iti sugerez sa scapi de sursa lor, adica ea. In plus. are 15 ani si a avut nu stiu cati fosti care acum o tot vorbesc de rau, deci e clar ca atunci cand i-a ales nu a facut o decizie inteleapta. e cam clara treaba si tu o sa devii un fost cat de curand.

Răspuns utilizator avertizat
| Vikaa a răspuns:

Hei,prietena ta are doar 15 ani, inca e copila si nu isi da seama ca pe tine te face gelos si nu iti place, ar trebui sa te orientezi mai la o fata de varsta ta, care sa fie matura in gandire si sa inteleaga ca nu e ok sa accepte avansurile altor baieti.In locul tau i-as propune sa ne despartem pentru ca intr-o relatie asemenea lucruri nu se fac, dar ar trebui sa o faci sa inteleaga ca daca ea vorbeste cu alti baieti sa nu se supere atunci tu cand vorbesti cu alte fete, Just sayin'.Tu axeaza-te pe bac si da-i pace, ai timp de iubita, la facultate vei gasi fete mai serioase, nu coarde.

| Ely1234567 a răspuns:

Poate vrea sa te facă doar gelos happy

| Stefancalin1997 a răspuns:

Ca i-a facut cadou niste ciocolata nu e sfarsitul lumii, daca simti ca face figuri sau nu-i mai convine ceva, trage pe ea cat poti si pe urma alta, mai sunt fete in liceul ala.

| ZZTop a răspuns:

Eu zic să-i împuști pe amandoi, pentru că dacă i-a dat ciocolată și asta mică a și acceptat-o, clar te înșală.

| addicted4judo a răspuns:

Fata stie ca tu ramai acolo toata ziua, de accea iti raspunde mai greu, lasa-te dus de val, daca fata calca gresit si vezi asta sau primesti dovezi las-o. automat cauta distractii este a 9-a, fa-te si tu de a9-a la minte si o sa vezi ca numai are nevoie de conversatii cu altii sau asa, intareste-ti increderea in tine, nu ai voie sa fi gelos big grin.