| demi98 a întrebat:

Sunt băiat. Încep prin a spune ca-s alergic la latex deci nu pot folosi prezervativ. Ovule nu am vrut sa folosesc așa ca momentan fac sex cu prietena mea neprotejat. Nu mi-a fost frica pana azi. Azi am făcut și aveam sentimentul ca-mi vine așa ca m-am oprit și când am simțit ca se mai intensifica am ieșit. Am stat puțin și după am strâns sa văd dacă iese sperma sau nu. Nu am văzut ceva așa ca am continuat. După câteva minute la fel. Sentiment. Am stat sa se ducă. Nu s-a dus așa ca am ieșit și am strâns din nou. La fel. Nu a ieșit nimic și nu am văzut nimic ce părea a fi sperma. S-a dus sentimentul și am continuat și nu-mi mai venea. La un moment dat am schimbat ‘directia’ cumva cum știam ca imi vine și mie și am terminat. A fost după câteva zile așa ca a fost destul de mult ejaculat. Bun, ideea e următoarea. Parca îmi e cam frica din cauza sentimentului ala din vagin. Când stăteam, stăteam in interior și dacă se intensifica ieșeam sa fiu sigur ca nu-mi dau drumul in interior însă nu știu, am asa o teama. Ea mai e și in perioada fertila. Nu i-am spus astea însă am întrebat-o dacă vrea sa ia pastila de a doua zi, i-am spus ca o sa ii deregleze perioada, dar sa fie sigura ca nu e însărcinată pentru ca e paranoica fiind in perioada fertila. Ii e frica și de la lichidul Preejaculator. A zis ca nu vrea pentru ca e scumpă pastila. Și o sa stea așa și in doua săptămâni face test sa fim amândoi liniștiti. Am nevoie de părere. Și informații. Credeți ca a scăpat ceva sperma in vagin? (Când am terminat am terminat Departe de vagin, eu nu am observat niciun strop de sperma când am strâns).
Sa iau acea pastila de a doua zi?
In 2 săptămâni dacă iese testul pozitiv mai are ce sa facă sau trebuie sa meargă la ginecolog? Se rezolva cu pastila ceva in cazul in care iese testul pozitiv? Ce sa fac?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se poate face, peste 3 saptamani (21 zile) nu 2, ca va iesii negativ, chiar daca este insarcinata.
Daca au fost mai multe partide de sex consecutive, cu ejaculare intre ele, atunci cu siguranta lichidul pre-ejaculator avea sperma si poate lasa fata insarcinata, mai ales ca ea era in perioada fertila.
Daca dupa fiecare partida sexuala, ai urinat, curatand teava la interror de sperma neeliminata si te-ai spalat la exterior, atunci nu sunt sanse de sarcina, mai ales ca ejacularea se produce afara.

| demi98 explică (pentru Violleta2022):

Deci nu se pune problema pentru ca înainte am fost la toaleta de 2 ori pentru urinat. Nu are cum de la lichidul Pre deci. Acum ma mai interesează la faza cu sentimentul ca trebuia sa îmi vina. M am oprit și nu am simțit ca mi-am dat drumul sau ceva. Am ieșit și am încercat sa strâng și sa mișc da văd dacă iese sperma și cum am spus. Nu am văzut nimic așa ca am continuat. De doua ori s-a întâmplat asta in aceeași partida dar nu mi am dat drumul. A doua oară s-a dus sentimentul de tot și apoi mi am dat drumul mai greu deci nu știu ce sa zic. De asta am emoții. Ce crezi, e vreo șansa sa fi fost totuși sperma in vagin?

| demi98 explică (pentru demi98):

Cred ca deja e târziu cu pastila de a doua zi. Sper sa nu fie ceva. Multumesc pentru răspunsuri. Cel mai rapid afla de o sarcina din testul de sarcina la 21 de zile?

| corbulalbrosu a răspuns:

In toate cazurile in care ciclul menstrual este neregulat sau dereglat, determinarea perioadei fertile a ciclului menstrual se poate realiza numai daca este folosit testerul de fertilitate/ovulatie pentru a putea determina ce 2 perioade INFERTILE ale oricarui ciclu menstrual,
Cea mai buna metoda de determinare foarte exacta/precisa atat a PERIOADEI FERTILE cat si a ZILEI OVULATIEI se realizeaza prin folosirea unui TESTER DE OVULATIE performant care poate fi cumparat din farmacie la un pret cuprins intre 65 si 200 lei (in Romania). Testerul de fertilitate, ovulatie este de fapt un MINI MICROSCOP care poate fi folosit ZILNIC, pe o perioada de timp indelungat, de multi ani (practic nelimitat). Cu ajutorul mini-microscopului se poate testa INCONTINU (zilnic) saliva prelevata de sub limba. In prima zi in care la microscop se obsearva ca a aparut HORMONUL LUTEINIC (LH) in saliva testata, din acel moment femeia stie ca incepe sa devina fertila si in urmatoarele 5-6 zile trebuie sa se abtina de a intretine sex neprotejat, sau sa foloseasca o metoda de protectie in cazul in care va intretine contacte sexuale. In momentul in care dupa cele circa 5-6 zile DISPARE complet hormonul LH din saliva, femeia stie ca s-a terminat PERIOADA FERTILA a respectivului ciclu menstrual si ne mai fiind fertila poate sa intretina din nou sex neprotejat fara nicio teama si barbatul poate ejacula sperma in vagin la terminarea fiecarui act sexual. Exista mai multe astfel de testere
https://www.emag.ro/......DHY2J0BBM/
https://www.emag.ro/......DGVS97BBM/
http://www.netfarmacie.ro/......%A3ie.html
,,Descrierea produsului :
Microscopul de ovulaţie OvuPred este un instrument care ajută planificarea familială. Cu ajutorul microscopului orice femeie are posibilitatea de a observa singură situaţia zilelor fertile. Astfel, ea poate examina chiar zilnic întregul său ciclu menstrual, procesul maturizării ovulului, ovulaţia, dar şi zilele nefertile. Dacă îşi doreşte un copil, va şti când este prielnic un act conjugal. Dacă din contră, scopul ei este evitarea unei sarcini, instrumentul îi va fi la fel de ajutor.
Utilizarea microscopului este simplă: placa de observaţie a microscopului se unge cu salivă sau cu secreţie cervicală recoltată din gâtul uterului, iar după 8-10 minute se examinează mostra uscată. Dacă observăm o imagine cu liniuţe, asemenea unei frunze de ferigă, înseamnă că ne aflăm într-o zi de fertilitate, iar formele nedefinite, sub forma unor mici puncte imprastiate indică zilele de nefertilitate.""
Avantajele microscopului de ovulaţie OvuPred sunt urmatoarele :
-- Poate fi utilizat oriunde, oricând, de oricâte ori.
-- Este o metodă absolut naturală.
-- Nu are nici un fel de efect secundar.
-- Are o fiabilitate ridicată, de peste 98%.
Este un instrument simplu foarte usor de folosit. În afară de curăţarea plăcii de observaţie înainte de folosire, testerul nu necesită nici un fel de îngrijire.
Este comercializat împreună cu instrucţiuni clare de utilizare, si cu ilustratii cu figuri in forma de feriga
Protecţia lui este asigurată de o cutie specială.
Este cel mai economic instrument si metoda de protectie fiindca : trebuie cumpărat doar o singură dată, şi poate fi folosit o viaţă întreagă fiindca
-- Nu expiră niciodată.
-- Este un mijloc excepţional al informării şi educaţiei sexuale în familie şi în şcoală.
PONT!
Atenţie! Acest produs poate fi cumpărat şi în pachetul „ Vreau un bebe!" Sau din contra : ""Nu vreau un bebe nedorit"". Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Șanse să fie însărcinată sunt deoarece nu va-ți protejat.
Dacă pastila de a doua zi nu se ia în urmatoarele 24 de ore de la contactul sexual nu isi mai face efectul.
Un test de sarcină corect se face după 21 de zile de la ultimul act sexual.
Dacă testul e pozitiv nu se mai poate face nimic. Ori păstrează sarcina ori face avort.
Ar trebui să fiți mai conștienți și să găsiți alte metode de protecție.

| demi98 explică (pentru Andreeush):

Ținând cont ca e a doua oară când face ceva nu am putut merge cu ea la ginecolog pentru pastile sau ceva. Voiam răspuns doar la întrebările alea și din câte știam eu in test apare după 2 săptămâni de la contact

| Goete a răspuns:

Bea pastila de a doua zi cu multa apa, asa ea nu ramane insarcinata, dar fi atent sa nu ai alergie la pastila de a doua zi.
Si cand e sa iasa soerma, strange, sa nu iasa, apoi bag-o, sa iasa in vagin.
Si tot a doua.zi bea cate o pastila de a doua zi

| Stropdeploaie a răspuns:

Când este sa se întâmple ceva ..pai se întâmplă! Cred că ești prea speriat! Și tu și ea...dar cred că tu ești mai speriat ca ea.
Când sunteți împreună ..ar trebui sa stai mai calm mai relaxat! Din felul cum ai adresat intebarea ..sunt ferm convins că în timpul actului ești extrem de încordat! Relax prietene! În așa fel poți fi și mai concentrat asupra actului!
Deci parerea mea ..este sa nubdqti bani pe pastile de a doua zi. poate o vizita la ginecolog pentru anticoncepționale. In dus după. Smd. Bafta!

| demi98 explică (pentru Stropdeploaie):

Sunt relaxat. Nu am treaba cu faptul ca fac neprotejat sau ceva. Am pus întrebările alea pentru ca e prima data când mi se întâmpla sa am sentimentul ala și de asta am zis sa întreb ca poate găsesc pe cineva care a trecut prin așa ceva sau nu știu. Un sfat de la altcineva. O sa ii cumpăr anticoncepționale și o sa înceapă de luna aceasta. Tu crezi ca mi dădusem drumul după sentimentul ala? Adică am povestit ca nu ieșea nimic când strângeam și încercam sa scot ceva afara din penisrolling on the floor și nu mi s-a întâmplat pana acum deci nu știu ce sa cred

| Rux04 a răspuns:

Bună. Pentru cei alergici la latex există prezervative din poliuretan sau poliizopren. Poți să te uiți pe eMAG la oferte.