| Takacs_Cristi_1990 a întrebat:

Salut, sunt baiat si am 17 ani si am nevoie de ajutorul vostru, de fapt nu stiu daca cineva ma mai poate ajuta...am fost impreuna cu cineva acum 7-8 luni si de la despartire simt cum nu mai rezist fara ea, tot am incercat sa trec peste numai ca sa nu ma mai simt asa, sa-mi fac un bine dar tot nu am reusit, am incercat s-o urasc, am incercat sa fiu si cu alte fete si tot simt ca nimeni nu se compara cu ea.In acest moment ea este deja intr-o alta relatie si deja acest lucru ma face sa ma simt ca si un purec pe langa ea.In ultimul timp ma tot suna pe telefon pe numar ascuns sau de pe fix si vrea sa vorbim si ma tot intreaba daca sunt bine si nu pot sa-mi explic de ce ma suna, eu vreau ca ea sa fie fericita si de aceea nu ma bag in relatia ei, dar vreau sa aflu de ce ma tot suna.Stiu ca acum cateva luni tot la TPU am apelat cu aceeasi problema similara, tot ea era problema si am aflat de la ea ca a vazut intrebarea, nu stiu cum dar a vazut-o si poate ca si pe asta o s-o vada.Intrebarea mea este cum as putea sa aflu ce doreste? Nu vreau s-o urmaresc, nu vreau s-o presez, nu vreau sa ma bag in relatia ei, doar vreau explicatii, vreau sa stiu de ce ma tot suna cand ea este impreuna cu altcineva? In cazul in care ea nu este fericita, as face orice ca s-o fac fericita si s-o ajut sa-si rezolve problemele, chiar daca sunt mari sanse sa nu mai fiu cu ea in veci impreuna.

Răspuns Câştigător
| Yon1470 a răspuns:

Probabil respecta foarte mult ce a fost intre voi si mai ales faptul ca tu o iubesti si se simte intr-un fel prost ca suferi.Nu-i chiar asa grav ca suna si intreaba cum te simti, doar ca accentueaza starile tale naspa. Daca tii foarte mult la ea, nu o poti uita repede, chiar de iti faci iubite, pentru ca nu ai cum sa stergi cu buretele si sa nu mai simti nimic. Asta nu inseamna ca trebuie sa ramai singur si sa nu dai sansa si altor fete sa te iubeasca.Nu a fost sa fie si desi te simti aiurea, o sa treaca si asta, dar in timp. Daca fosta are deja o relatie nu-i frumos sa te bagi si ar trebui s-o uiti, chiar daca doare. Fii dispus sa cunosti persoane noi si cu timpul vei uita, crede-ma.Nu trebuie sa te macine ideea de a afla ce anume doreste si ce anume vrea. Daca vrea sa-ti spuna ceva in afara de ce faci sau esti bine, o sa-ti spuna, desi nu vad rostul.Ea a plecat unde a crezut ca-i bine pentru ea si trebuie sa accepti asta. Timpul le rezova pe toate, fratior si n-o sa mai doara deloc. Nu esti singurul si nici primul si nici ultimul care sa treaca prin asa ceva. Bafta si las-o pe viitoarea sa te intalneasca mai repede!

| Takacs_Cristi_1990 explică (pentru Yon1470):

Sincer eu nu vreau sa mai incerc la ''viitoarea'' deoarece nu am vazut pe nimeni cu o personalitate asa ca si a ei, sa fie asa de intelegatoare si draguta si sa iubeasca asa cum face ea.Chiar daca nu mi-ai fost 100% de ajutor tot te declar ca si raspuns castigator. big grin

| Yon1470 a răspuns (pentru Takacs_Cristi_1990):

Eu doar ti-am dat un sfat prietenesc si vreau sa-ti spun ca esti copil si viata abia acum incepe pentru tine si chiar de simti acum ca o vrei doar pe ea o sa urmeze multe altele si te vei plictisi de ele! Numai bine, rau la nimeni!