| Ervinq a întrebat:

Sunt clasa a 9-a și îmi place de o fata, bine de fapt de doua. Faza e că eu sunt mai timid și habar nu am cum să mă bag in seama cu ele. Acum câteva luni mi-am luat mare refuz și de atunci mă blochez de fiecare data când vorbesc cu o data. Ele sunt cele mai bune prietene și habar nu am ce sa fac. Bine, știu că una din ele mă place, azi a venit la o prietena de ale ei (nu suntem în aceeași clasă) și cand ieșeam pe ușă erau si ele în spate și am auzit-o zicând : mamă ce frumos e băiatul asta și nu era niciun băiat prin jur.
Mie îmi place un pic mai mult de cealaltă ( cu ea nu mă cunosc deloc). Daca o sa fiu cu ea nu vreau sa sufere cealaltă. Dar dacă o să fie invers nu vreau să îmi pară rău după.

Ce m-ați sfătui să fac?

2 răspunsuri:
| OctavianSps a răspuns:

Eu zic sa o iei mai usor, parerea mea e ca iti faci prea multe filme. Nu vreau sa fiu ala nesuferit care strica tot dar poate la faza cu ''ce baiat frumos'' au zis-o sa faca doar misto. Daca intr-adevar una dintre ele te place nu-ti fa tu griji cine dupa cine sufera. Bazeaza-te pe sentimente si empatie te rog, nu dupa faptul ca ti-se pare tie ca una e mai frumoasa si alta mai putin. Succes.

| Stefanutz36 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa te duci cu tupeu (nu tupeu de bataie), si sa vorbesti cu aleasa.
Nu te arunca in amandoua, du te la cea de care iti place mai mult si nu fi cu o fata doar de dragul de a fi, bazeaza te pe sentimente. Daca te refuza oricum n ai ce sa pierzi. Comporta te normal si nu te stanjeni, ideea e sa nu te faci de ras, mai departe tine de tine.