| AlexEcapless a întrebat:

Salut, sunt confuză în legătură cu ceva. Sunt împreună cu cineva de 4 luni, nu locuim în același oraș, locuim undeva la 4 ore distanță unul de celălalt, dar ne vedem în fiecare săptămână, uneori odată la două săptămâni. Întrebarea mea este: este normal ca atunci când nu suntem împreună să am o stare proastă, iar atunci când ne vedem să mă simt din nou bine? Și prin proastă mă refer să simt că vreau să fie lângă mine, dar în același timp parcă nu aș vrea asta. De ce simt uneori că îmi doresc să fie fericit și îi vreau tot binele din lume și să fie în siguranță, iar alteori mă simt de parcă... ei bine, de parcă nu simt nimic, asta întâmplându-se când nu suntem unul lângă celălalt? Este normală o stare de genul acesta?

Răspuns Apreciat de Editori
| oany a răspuns:

Eu zic sa cauti raspunsul in tine.Nu stiu daca este foarte normal.Cand exista sentimente puternice si intr-adevar iti doresti o persoana, nici 4000-10000 km nu conteaza, sentimentele isi pastreaza intensitatea.Fa-ti o introspectie si constientizeaza tu ce simti de fapt si daca el este omul tau! Bafta!

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

E normal, asta se întâmplă când există o distanță.

| sofisis a răspuns:

Da, este normal totul. E valabila chestia cu ochii care nu se vad se uita. in timp, daca lucrurile nu progreseaza, o sa ai episoade din ce in ce mai dese de nepasare...