| tero47 a întrebat:

Salut, sunt Dragos si am 20 de ani. Tocmai am iesit dintr-o relatie de lunga durata, de aproximativ 2 luni si mi-am propus sa-mi acord putin timp doar mie, sa imi pot pune gandurile in ordine. In urma cu o saptamana am vazut o fata intr-un club si mi-a atras foarte tare atentia. Mi-am facut curaj, cu greu, sa intru in vorba cu ea, am facut schimb de numere, ne-am intalnit in final. Am aflat ca are prieten de 1 an, chiar daca ea imi spuse-se de prima data intr-un mod mai indirect ca nu are... Astept sa-mi dati niste sfaturi, stiu ca primul raspuns ar fi sa renunt la ea, dar imi place foarte mult de ea si nu stiu ce sa-i cer. E o chimie foarte buna intre noi si as vrea sa stiu daca exista ceva solutii...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing Prima data cand am citit, in loc de relatie am vazut felatierolling on the floor ma speriasem, lunga de 2 luni laughing
Daca tot o dai pe chimie, eu iti zic din fizica: Doi magneti de acelasi pol se resping. Degeaba sunteti la fel, voi trebuie sa va completati, ca astfel sa va intelegeti unul altuia si calitatile si defectele.
Ce are sot? Poti sa faci ce vrei. Insa daca tot vrei sa-ti acorzi timp, eu zic sa o privesti doar ca pe o partida de cateva seriwinking Asa e sanatos! Ai 20 de ani, lasa relatiile de lunga durata si serioasetongue Nu stii ce pierzi. La varsta ta nici nu stiam ce inseamna relatielaughing Profita de tinerete, ca nu te mai intalnesti cu ea.

16 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai eu zic sa nu renunti la ea daca simti ceva pentru ea, speranta moare ultima.Relatia ta precedenta nu o poti numi o relatie de lunga duarata(fara suparare), tu poate asa o vezi ca poate nu ai mai fost atat timp cu o fata, in fine...nu te da batut, caut-o, vb cu ea, cucereste-o si poate vei reusi sa fi cu ea.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Pey cere-i sa aleaga intre tine si el! Simplu!

| Razvan a răspuns:

Chimia nu e suficineta pentru o relatie de lunga durata.Nici sa o pui sa aleaga intre tine si el nu e o idee tocmai buna pentru ca mai mult ca sigur tu vei avea de pierdut. Cel mai bun lucru pe care il poti face e sa iti creezi ocazii sa ii dovedesti calitatile tale, sa ii arati cat de solitar, amabil etc poti fi. Un pic de romatism si multa insistenta si ai dat-o gatahee hee

| Anca a răspuns:

Relatie lunga 2 luni? laughing)

Aia se incadreaza la scurta durata laughing)

Dupa 1 an poti spune de lunga durata. si aia ramane cu semnul intrebarii : Depinde cum e relatia. Ca sunt si relatii de 3 ani, dar neserioase laughing

Iar pe fata din discoteca las-o in pace.
Probabil isi inseala prietenul in fiecare seara in discoteca, sau probabil cauta vreunu sa o intretina si sa-si pastreze si iubitu.
Daca vrei sa fii sponsor, poti sa-i spui deja laughing Te va accepta cu placere laughing

| Anca a răspuns:

Cum sa renunti mai la iubitul tau pentru unu pe care il vezi intr-o discoteca, despre care nu stii nimic!

Numa o proasta ar face asa ceva big grin big grin big grin

daniela
| daniela a răspuns:

Daca nu este ceva seriso intre ei atunci continua daca este decat sa-si bata joc de tine si apoi sa suferi mai bine gasesti pe altcineva

| lostcontrol12 a răspuns:

Buna.
1. exista sansa ca ea sa isi bata joc de tine
2. exista sansa chiar sa va potriviti si sa se desparta de prietenul ei.
Acum tu stii mult mai bine.Eu una iti zic sa ai grija si sa iti traiesti viata. Daca e sa fie ea, foarte bine, daca nu, asta e. Poate vei putea purta o discutie mai serioasa dupa mai multe intalniri, sa vezi c simte pentru tine, daca e ceva serios sau e doar distractie.
Mult succes:*:*
aaa.traieste-ti viata la intensitate maxima ca esti tanar si nu ai nimic de pierduthappy

| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Pai tie ti-a spus prima data ca nu are prieten, asa va continua sa faca si cand va fi cu tine, nu e de inteles? Dar nah, ai putea totusi sa incerci o relatie cu ea, poate, cine stie? Poate lupul isi mai schimba si naravul o data cu venirea primaverii sau poate ca unul din voi doi ramane plangand sau poate amandoi... Poate.

| unicka a răspuns:

Nu sunt sanse, daca tu numesti relatie de lunga durata 2 luni ea ce sa spuna la o relatie de 1 an?

| viki1212 a răspuns:

Deci relatia ta de lunga durata este de 2 luni sau de 2 luni ai iesit din acea relatie de lunga durata? Puteai sa te faci mai inteles.
Vezi ce vrea ea, poate ea il iubeste pe prietenul ei si nu vrea sa se desparte de el. Daca tu chiar o place si simti ceva pentru ea, atunci lupta pentru fericirea ta, dar vezi sa nu pui prea mult suflet sa nu te ranesti singur. Prima data vezi ceea ce vrea ea, intreab-o, explica-i ceea ce simti si daca puteti sa aveti o relatie impreuna, ea are raspunsurile cele mai concrete pentru tine, nu noi. Bafta :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei o relatie serioasa eu cred ca nu are rost sa incerci cu aceasta fata, avand in vedere ca are prieten de 1 an si vrea si cu tine, nu este fidela, si nu se schimba usor, sunt putine sanse. Daca vrei doar o aventura, nu gresesti cu nimic, ea greseste. Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Srry. dar nu cred

| tero47 explică:

Scuze ca m-am exprimat gresit, relatia mea a durat 2 ani, de 2 luni am iesit din ea...

| tero47 explică:

Fosta mea relatie a durat 2 ani, sa nu se inteleaga altceva...

| tero47 explică:

Bun, deci fosta relatie= 2 aniiiii!

| tero47 explică:

@ LauraDiana: daca nu crezi, nu raspunde, eu ceream o parere...