| Seby88 a întrebat:

Salut.Sunt indragostit de o colega de clasa.Imi place foarte mult de ea, dar am aflat ca in vacanta asta de iarna si-a facut un iubit.M-am simtit foarte nasol.Nu stiu ce sa fac.Sunt foarte confuz. Uneori am avut senzatia ca ma place cand se uita la mine si ma saluta fara sa nu-i spun nimic.Inainte fie impreuna cu acel baiat am invitat-o la un suc sa ne intalnim.A raspuns cu "Poate".De atunci nu mi-a mai zis nimic.Nu pot cauta alta fata.Ma gandesc tot timpul la ea.Sunt foarte trist.Nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca nu ai fost mai insistent, ai ramas cum se spune cu buzele umflate. Fiindca nu i-ai dat de inteles in mod clar ca ai vrea sa fiti impreuna, ea s-a cuplat cu cel care a indraznit sa faca pasul necesar si... decisiv. Pana una alta, poti doar sa-ti plangi de mila si sa speri ca relatia lor nu va fi una reusita si de durata.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu te place, acel poate a fost cel mai probabil pentru că îi era aiurea să zică direct nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti fa probleme, poate nu te-a placut atat de mult cum l-a placut pe celalalt baiat.
Din pacate, in viata reala, fetele nu sunt papusi si nu pot fii fortate sa placa pe cine nu simt ele.
Este evident ca l-a placut pe celalalt baiat, mai mult decat tine, de aceea l-a si acceptat.
Viata merge inainte si odata cu ea si noi, invatand din experinte.
Cauata alta fata, ca asta este deja luata!

| Nicusor006 a răspuns:

Acceptă situtia, si treci peste, iti vei gasi la un moment dat le cineva da te placa asa cum esti...