| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr-o relatie de 4 luni si am o mica problemuta.
Inainte sa fim impreuna fata asta tot tragea de mine "Hai sa ne vedem!", "Hai sa iesim la suc" si am tot iesit timp de cateva luni pana ne-am combinat. Prima luna din relatie a fost atat de incredibila si frumoasa, ne vedeam in fiecare zi, discutam tot felul de chestii. Totul ok pana aici.
Dupa prima luna a inceput sa lucreze si nu prea am avut timp sa ne vedem, de asemenea mai trebuie sa aiba grija si de sora ei mai mica din cand in cand. Am inceput sa ne vedem tot mai rar, la o saptamana, la doua saptamani, pana am ajuns sa ne vedem o data pe luna(desi locuim la 10 minute de mers cu autobuzul unul de altul), vorbim tot mai rar, s-a racit putin relatia. Au inceput sa apara mici discutii si chestii pe care eu nu le-am considerat certuri. doar un fel de mici reprosuri? In fine.
Astazi nu am vorbit toata ziua pentru ca a fost la munca si a inceput sa imi scrie la doua noaptea ca nu mai suporta, nu stie ce sa mai faca, ca s-a racit foarte tare relatia, se simte prost ca nu reusim sa ne vedem nici macar o data pe luna si chestii de genul.
La un moment dat imi zice ca nu vrea ca eu sa imi pierd timpul sau sa ma stresez din cauza ei. Eu am incercat sa ii explic ca e in regula si ca o sa putem rezolva probleme astea cumva.
Dintr-o data s-a enervat pentru ca am facut o gluma inofensiva(amandoi suntem foarte mistocari si nu credeam ca o sa se supere, ba dimpotriva) ca sa nu mai para atat de trista discutia si pur si simplu si-a inchis internetul, am incercat sa o sun de mai multe ori, dar nu a raspuns.
Deci intrebarea mea sau intrebarile mele sunt:
Cum credeti ca ar trebui sa ma comport in situatia asta? Ce fac? Ce sa ii zic?
Vrea sa ne despartim? Sau pur si simplu are o perioadata grea?
Chiar nu vreau sa renunt la relatia asta, chiar daca e putin mai complicat acum, eu sunt de parere ca o sa reusim sa trecem peste. Mi se pare ciudat ca ea sa renunte asa usor din moment ce ea a fost cea care a tras de mine pana sa fim impreuna.
Mentionez ca avem 17 ani amandoi daca ajuta cu ceva.

Răspuns Câştigător
| HeartKiller20 a răspuns:

Păi cel mai probabil are o perioada mai grea. ea lucrand si avand grija de sora ei, ii ocupa timpul care trebuie sa ti-l acorde tie, spune-i sa nu se simta prost spune-i ca pentru tine nu e o problema daca nu va vedeti ceva timp ..nu stiu fa-o sa inteleaga caci aceasta chestie nu poate afecta o relatie!

Stiai ca sunt unele cupluri care au 2 3 ani de relatie si nici macar nu s au vazut in real? încearca metoda asta dacă nu
Functioneaza inseamna ca o sa urmeze o despartire? funda?

2 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

17 ani si atat de orgoliosi? Daca ati fi constienti de cat de multe mai aveti de invatat si surmontat.

| Adry05 a răspuns:

Cred ca s-a plictisit de relatie si cauta iesire da ii e aiurea sa-ti zica direct