| anonim_4396 a întrebat:

sunt într-o situatie mai delicata. sunt indragostit de o domnisoară, iar ea este indragostita de mine, însa ea are prieten.

Ea este o fata foarte buna si spune ca nu poate sa il lese pe prietenul ei pentru ca ar face ceva ce pîna acum ea ura cel mai tare. Ne-am întilnit o perioda (cam o luna) pe ascuns la insistentele mele, dar nici ea nu se dadea la o parte...Acum am ajuns in situatia de care ma temeam cel mai mult, ea a spus ca e mai bine să o las, că nu poate fi cu mine indiferent de ce își doreste ea, eu nu-mi doresc acest lucru dar am spus ca ii voi respecta decizia. Eu tin foarte mult la ea si nu vreau să o fac sa sufere si mai tare...

Au trecut cîteva zile de cînd ne-am despartit, primele zile îmi era foarte greu, iar cînd ma simteam foarte prost o sunam si vorbeam.

Acum me-am dat seama ca nu fac de loc bine daca sunt trist, si nu vreau ca ea sa fie cu mine doar din jale față de mine si nici nu cred ca va fi vreo dat din acest motiv.

Am încercat din rasputeri sa nu ma gîndesc la ea, si sa revin la viata de mai înainte, si încet dar parcă îmi reușește...

O zi intreaga nu am vorbit cu ea cu toate ca îmi doream tare acest lucru, dar m-am apținut.

Însa seara tîrziu ma suna ea, am vorbit, si iar mi-au revenit sperantele, chiar daca ele oricum nu erau incă pierdute...

Am nevoie de sfaturi cum ar trebui sa procedez mai departe.

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai pus intrebarea asta de cinci ori si continui sa ramai in situatia ta delicata,incapatanandu-te intr-o relatie imperfecta si amagitoare.
Fata asta se simte excelent dispunand de doi barbati care o iubesc si o curteaza si retine, ceea ce ii oferi tu, ii mai ofera inca unul.Te simti bine stiind lucrul asta?
Daca nu te simti bine, pune tu punct povestii si n-o mai continua, ea se simte perfect in starea ei de nehotarare!

| neutrino a răspuns:

Ca si tine, aceasta fata are nevoie de liniste, nu de insistentele tale. Daca fata te-ar fi placut mai mult decat pe baiatul cu, care este acum intr-o relatie sentimentala, atunci tu ai fost alesul, nu el. Respecta-i dorinta si fa un pas inapoi, pana devine libera.

| DulceLup a răspuns:

Mai da-o ma dra.q de panaRM. Femeie de-asta iti trebuie tie? Si apoi, cum iesi cu iubita altuia? Inseamna ca nu esti in stare sa iti faci una pentru tine. Daca asta ramane cu tine, o sa iasa in ascuns cu altul, la fel cum faceai tu. Fiti ba sanatosi la cap!

| Andrada0025 a răspuns:

Da-i pace, daca ea ti-a cerut asta. Inseamna ca ea chiar tine la actualul ei prieten. Ramaneti in relatie de amicitie, asa e cel mai bine. Sau daca simti ca nu poti, mai bine indeparteaza-te, nu-i mai raspunde la telefon sau cel mai bine comunica-i si ei tot ce ai scris aici. Sigur veti gasi o solutie.

| AliMiha a răspuns:

Ceva nu e ok la ea... sa o luam pe aia dreapta, isi bate joc de iubitul el fara ca el sa stie, da isi bate joc si de tine insa o face cu acordul tau. Tu de ce ai nevoie? Ai nevoie de o persoana care sa fie doar cu tine nu? Sa o poti prezenta intr-o zii prietenilor, familiei. Pe care sa o tii se mana cand va plimbati intr-un parc sau sa o saruti pe starda ca asa simti tu. Ea nu stie ce vrea... te vrea pe tine dar il vrea si pe iubitul ei. Spune-i o data clar ca daca te vrea pe tine sa-l lase pe el, daca il vrea pe el sa te lase pe tine dar sa nu te mai caute deoarece tu chiar tii sincer la ea. Spune-i sa se gandeasca bine ca sa nu ia o decizie pripita. Bafta si nu te lasa calcat in picioare de nimeni, indiferent in ce fel!