| paulwalkerfan a întrebat:

Salut. Știu ca suna absurd și totuși nu ar fi ceva de ras pentru ca sunt în 2021 dar se poate dezvirgina o fata cu 11 cm?

Răspuns Câştigător
| Paul754880338 a răspuns:

Cred ca centimetrul a devenit o unitate de masura a afectiinii, a atractiei, a romantismului si nu in ultimul rand al sexului care odata ca niciodata era consecinta a dragostei.

17 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| mihai69 a răspuns:

Se poate și cu un singur centimetru!

| Emilian65 a răspuns:

Da.

| Goete a răspuns:

Incearca cu penisul, nu cu 11 centimetri. Nici cu 11km nu se poate dezvirgina.

| Lukasssz a răspuns:

Nu conteaza lungimea

Răspuns utilizator avertizat
| AndreeaWTS a răspuns:

Stict fizic, nu lungimea dezvirginează ci grosimea.
Dacă are 11 cm dar foarte subțire, e posibil să rămână virgină.

| CIaudiu a răspuns (pentru AndreeaWTS):

Cum este posibil sa ramana virgina daca dezvirginarea este doar un simbol ce arata ca s-a produs prima penetrare cu un penis uman in vagin?

| AndreeaWTS a răspuns (pentru CIaudiu):

Man, câtă școală ai de nu știi ce înseamnă strict fizic?
Vrei traducere?

| CIaudiu a răspuns (pentru AndreeaWTS):

Stii ce este cel mai grav? Faptul ca esti femeie si habar nu ai ce inseamna o dezvirginare.
Dezvirginarea nu produce nicio schimbare fizica a corpului. Ruperea himenului este doar un accident ce li se intampla doar catorva femei, depinzand de constructia himenului lor. Cred ca tu ai nevoie de o traducere mai ampla ca te vad pe site de mult timp dar n-ai bagat nimic la cap.

| AndreeaWTS a răspuns (pentru CIaudiu):

laughing "se intampla doar catorva femei"
Adică 99, ...% Cele câteva, sunt cele care e posibil să se nască fără himen, cu himen inelar sau elastic.
La majoritatea fetelor se produce schimbare fizică, concretizată printr-o mai mică sau mai mare sângerare.
Întreabă tu fetele de aici de pe forum, câte au trecut prin dezvirginare fără absolut nici un semn fizic.
Dar tu ai și mare tupeu să te contrazici cu o fată, pe chestii pe care le știi doar teoretic. (dacă nu iau în considerare faptul că poate cineva se străduiește să vă bage cu intenție în cap chestii d-astea atenuatoare, celor care puneți mare preț pe virginitate)

| CIaudiu a răspuns (pentru AndreeaWTS):

Trebuie sa ascultam de fetele proaste si nestiutoare sau de stiinta? Daca stiinta iti spune ca dezvirginarea este doar un simbol social-religios iar ruperea himenului nu inseamna dezvirginare, cine esti tu sa ii contrazici? Am tot dreptul sa ma contrazic cu toate nestiutoarele atata timp cat stiinta explica clar negru pe alb ca dezvirginarea insemna prima penetrara vaginala cu un penis uman. Himenul poate sa se rupa, poate sa nu se rupa, este fix soarta partenerei si este numit accident. Daca are un himen larg/elastic, fi sigura ca si cu 1000 de penisuri nu se va produce ruptura de care prostii cred ca simbolizeaza dezvirginarea. Sfatul meu este sa mai inveti si tu putina stiinta ca de-asta ne-a facut vietile atat de frumoase. Mai mare rusinea ca esti fata si habar nu ai ce se intampla cu corpul tau.

| CIaudiu a răspuns (pentru AndreeaWTS):

"Adică 99, ...% Cele câteva, sunt cele care e posibil să se nască fără himen, cu himen inelar sau elastic." - laughing laughing
Din nou, esti femeie si degeaba ca habar nu ai de nimic. Asculta aici ce spune stiinta dupa ani de studii si cercetari, pe care tu nu le-ai facut dar iti permiti sa vorbesti din propia perceptie:
"43% dintre femei nu au sangerari la primul contact sexual, ceea ce inseamna ca himenul este fie rupt deja, fie foarte elastic si deschis."

| AndreeaWTS a răspuns (pentru CIaudiu):

Ok. Cum spui tu.
Deci voi bărbații n-aveți nici cea mai mică șansă să știți dacă o tipă cu care vă culcați e virgină sau nu.
Decât, eventual, după declarațiile ei pe proprie răspundere. laughing
Ce convenabil. Sunteți ușor de prostit.
Știința e de genul feminin. Deșteaptă.

| CIaudiu a răspuns (pentru AndreeaWTS):

Da. Nu ai de unde sa stii daca e sau nu virgina. Nu poti decat sa te increzi in vorbele ei.
Si pana la urma urmei, ce conteaza daca i-au mai tras-o cativa? Eu caut la o femeie personalitatea, nu virginitatea. Si nu e vorba de prosteala, ca doar nu iti iei teapa cu ceva stricat. Tu ca femeie ar trebui sa stii lucrurile astea mai bine.

| AndreeaWTS a răspuns (pentru CIaudiu):

După cea mai simplă logică, dacă e așa "n-ai de unde să știi dacă e sau nu virgină", de ce mai există și i se dă valoare termenului de virgină? dacă exprimă ceva nedemonstrabil, neconcludent și fără un reper fizic?
Toți cei care își doresc o virgină sau operează cu termenul ăsta vis-a-vis de căsătorie, relații, etc., nu sunt decât idioți?

| CIaudiu a răspuns (pentru AndreeaWTS):

Parerea mea este ca sunt idioti. Daca pe ei ii intereseaza mai mult aspectele fizice ale unei persoane, e fix problema lor. Mie nu-mi pasa si nici nu doresc sa se faca din asta o jignire adusa la general tuturor barbatilor. Nu stiu de ce ai impresia ca barbatii cauta virgine. Din contra, una experimentata stie meserie si e mai usor sa ai o relatie cu ea, iar barbatii au nevoie de experimentate. Chestia cu fetele virgine este doar un moft de-al unora, pe principiul "eu sunt primul, n-au fost si altii pe aici".