| anonim_4396 a întrebat:

a trecut ceva timp de la ultima postare.
Nu stiu daca va citi cineva tot ce am scris dar in caz ca citesti asta multumesc pentru timpul acordat.
Am pus cateva intrebari acum ceva timp am povestit din intamplarile mele din ultimele luni dar au fost doar partile frumoase ala povesti, lucruri marunte nesemnificative, acum nu stiu de ce dar mi-au revenit amintirile placute si totodata tot ce s-a intamplat, vreau un sfat o parere orice din partea voastra.
Totul a inceput acum un an, in primul an de facultate in incinta facultatii am vazut-o pe ea, mi-a placut dar am fost prea timid sa intru in vorba cu ea pe atunci, venit din provincie in Bucuresti, nu cunosteam pe nimeni, nu cunosteam Bucurestiul, nimic doar parerile din partea oamenilor pe care ii cunosteam si toti mi-au zis ca in Bucuresti sunt oameni rai, care vor profita de tine, la inceput am fost la facultate pe sarite o zi da, una nu etc, intr-un final am intrat in vorba cu ea, dupa cateva luni am rugat-o sa mergem la un film deja stiam ca ea este intr-o relatie cu un coleg ( dar lucrurile incepeau sa se strice ), toate bune si frumoase cand colegul meu de camera s-a auto invitat la film cu noi, cand am ajuns la cinema, l-am luat de o parte si i-am spus sa plece acasa ca vreau sa fiu singur cu ea, dupa cateva insistente a inteles si a plecat. In timpul filmului nu s-a intamplat nimic prea important, am incercat sa o tin de mana etc, dupa ce am iesit de la film i-am spus ca o plac, ea mi-a raspuns cu "nu stiu daca stii dar eu am o relatie cu (A), (si inca ceva nu am inteles prea bine) " eu i-am spus ca pot astepta dar voiam sa stie despre sentimentele mele, am continuat sa vorbim despre orice subiect, dupa vreo doua saptamani am inceput un joc pentru a ne cunoaste mai bine, eu am vrut sa aflu cateva detalii despre ea si am aflat ce ma interesa, o saptamana mai tarziu am inceput sa iesim singuri prin parc ne jucam o gadilam pe scurt ne distram, dupa vreo doua luni i-am spus sa ma sarute la inceput a refuzat si a spus ca nu face asta in timp ce e intr-o relatie, la o luna si ceva dupa ce i-am spus sa ma sarute mi-a cerut ajutorul sa se desparta de prietenul ei, i-am scris un mesaj prin care sa ii dau de inteles ca lucururile nu mai merg intre ei si ca ar trebui sa se desparta dar sa ramana prieteni (dupa nr ei ), dupa ce s-au despartit la 2-3 zile m-a sarutat mie mi-a placut foarte mult, de atunci mi-a spus ca ma place dar nu in felul in care o plac si eu ( am crezut ca minte, dar i-am facut jocul ) i-am cerut sa ma invete sa sarut, si eu am sa o invat sa nu mai fie usor de manipulat, la inceput nu a fost de acord, dar intr-o saptamana am iesit seara cu ea in parc si i-am dovedit ca e usor de manipulat (am sarutat-o ) lucrurile au decurs, nici nu stiu cum s-a spus dupa un timp o sarutam din ce in ce mai des, si lucrurile au decurs asa timp de vreo doua luni (adevarul e ca in cele doua luni doar eu am inceput saruturile intodeauna ) intr-o m-am hotarat sa nu mai profit de ea asa ca am lasat totul nu am mai sarutat-o dar am continuat sa o invat despre limbajul trupului si manipulari, intr-o zi ea m-a invitat in parc pe drum dupa ce ne-am departat indeajuns de facultate ea a inceput sa ma tina de mana, a fost prima zi in care ea m-a sarutat pe mine si nu a trebuit sa fac eu primul pas, ne-am intalnit cu un grup de fete care cautau indicati si am ajuns sa mergem cu una dintre ele la un magazin de manga, ( nu imi amintesc cum m-a prezentat ) dar stiu ca tot drumul m-a tinut de mana si din cand in cand ne-am sarutat eh pana acum toate bune si frumoase, de la un timp mi-a spus ca ii place de alticineva ( dar se comporta de parca ar fi iubita mea )am crezut ca vrea sa glumeasca si eu i-am spus ca nu e nimic, dar sa imi spuna numele lui sa pot vorbi cu el, a refuzat si eu am inceput sa intru la banuieli ( in final am avut dreptate ) totul a decurs normal pentru o perioada, pana cand am aflat cine e si am vrut sa ii fac un favor asa ca am stat la distanta ( am inceput sa fumez iarba, tigari, si sa beau ) cand am cumparat primul pachet de tigari ea m-a invitat in parc si am fumat iimpreuna in 2 ore tot pachetul (cica sa ma las de tigari ), intr-o seara m-a chemat sa ies cu ea in parc ( in seara aia m-am prefacut ca am fost " fumat " si am lasat-o sa creada asta ) s-a comportat foarte bine m-a tinut in brate ne-am uitat la un anime hentai m-a sarutat, toate bune si frumoase a doua zi erea foarte suparata deoarece m-am comportat ciudat ( desi tot ce am facut in plus a fost sa incerc sa o ating in zona "privata " ), dupa vreo saptamana,, iar am iesit cu ea in parc si mi-am cerut scuze pentru ultima data si de acolo lucrurile au degenerat putin, de la saruturi am ajuns cu mainile pe nu trebuia, ea ma saruta eu m-am lasat condus de hormoni si, stiti ce a urmat (nu sa ajuns la sex, mai mult la o masturbare pentru ea ) eh au mai trecut inca vreo doua luni si m-a invitat in parc cu ea si ( sa il numim Cretinul ), am observat ca in ziua aia nu mi-a mai dat atentie si pe ascuns se tinea de mana cu el, i-am spus ca am observat asta si ca nu voi mai merge cu ei in parc, dupa vreo 2 zile m-a invitat,, iar in parc impreuna cu cretinul eu i-am spus ca daca,, iar ma ignora plec, asa ca in secunda in care am observat ca nu ma baga in seama am plecat acasa, ei au ramas in parc nu mi-a mai pasat, m-am dus acasa de nervi am dat cu pumnul in perete si mi-am sucit incheietura, m-am dus la farmacie am luat un bandaj si mi-am bandajat incheietura, dupa am fumat un joint, 12 tigari si am baut o sticla mica de whiskey, dupa am plecat in parc pe drum cand ieseam din camin m-am intalnit cu cretinul, nu l-am bagat in seama - in ziua aia mi-am stins telefonul si am stat prin parc singur, cand ajung la camin nimeni in camera asa ca am incercat sa dau de ea si nimic asa ca din greseala am trimis o poza cu mana mea bandajata la ea in loc sa o trimit unui fost coleg, a doua zi m-a chemat in parc si pe drum m-a sarutat etc bla bla bla cand ajungem in parc mi-a spus ca in seara precedenta sa sarutat cu cretinul bla bla bla atunci ea mi-a pus ca mai bine plec acasa (de unde vin eu, nu la camin) eu m-am enervat si am plecat hotrat sa il bat pe cretin, ea ma tot rugat sa ma calmez si ca nu se va intampla nimic intre ei ca nu vor fi intr-o relatie etc, asa ca am ajuns acasa si de nervi am luat vreo 4 somnifere slabe ( cele pentru care nu iti trebuie reteta ) dupa vreo ora am adormit, cand ma trezesc cretinul cu doi prieteni deai lui ii mutau lucrurile eu am fost prea adormit si nu am bagat de seama asa ca i-am lasat in pace.
Asa ca dupa doua zile am plecat acasa in seara dinainte sa plec m-a rugat sa ies putin cu ea, am iesit am vorbit si am inceput sa plangem amandoi, atunci m-a sarutat de ramas bun, dupa ce am ajuns acasa am sunat-o sa vad ce mai face ea plangea la telefon, dupa aceea nu mai imi raspundea nici la mesaje nici la telefon nimic, asa ca m-a lasat-o balta, eh dupa o saptamana ma suna etc ne certam si imi spune ca e vina mea tot ce s-a intamplat ca eu am manipulato si tot ce a fost intre noi a fost vina mea ( desi eu am manipulato doar de 3 ori ) si nu au fost lucruri grave doar primul sarut, noapte cand a crezut ca sunt fumat si ultimul nostru sarut.
Dupa o perioada de depresie am reusit sa trec peste si dragostea mea pentru ea s-a schimbat in ura pentru ea si actualul ei iubit, problema e ca acum nu stiu ce sa fac trebuie sa merg inapoi la facultate si sunt in clasa cu amandoi, sunt genul care e calm, dar uneori pot sa explodez de furie.
PS( ca ma uitat sa scriu asta : cretinul a sunat-o in seara in care a vazut bandajele si i-a spus ca am incercat sa imi tai venele )
PS2 ( a fost prima fata de care m-am indragostit )
Asta e povestea mea vreau niste pareri si sfaturi sincere din partea voastra.

15 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Salut, nu stiu daca iti va fi pe plac raspunsul meu. De obicei majoritatea plang, isi taie venele si prefera sa ramana in prostia lor.

Esti o persoana incongruenta. Vorbesti de manipulare... Insa ti-au trebuit N luni ca sa o saruti, N luni ca sa o atingi, N luni ca sa etc. Probabil ai citit mult, foarte bine... Insa nu stii sa aplici sau NU ai curajul sa aplici. De aici merg la urmatoarea idee si anume ca esti prea bun si prea timid pentru binele tau. Te desconsideri, iti pasa ce cred altii despre tine si incerci sa le faci pe plac in detrimentul satisfactiei personale.

Ce ai "trait" tu cu tipa asta, este doar o tentativa slaba de joaca, nu iubire, nu relatie, nimic altceva decat o joaca. Baga-ti bine asta in cap si daca consideri ca a fost mai mult de atat, atunci mergi si aprinde o lumanare la biserica, pentru tine.

Esti prea usor influentabil. Te-ai apucat de trei vicii doar din cauza unei amarate de femei? Omule, asta este grav. Desigur, intr-un fel este bine daca mai ai de trait pana la 25 de ani. Acum esti liber si constrans de timp sa faci pana atunci ce altii nu reusesc sa faca nici intr-o viata. Nu te speria, 90 % mor la varsta de 25 si sunt ingropati abia la 60. Tu trebuie sa traiesti 60 de ani in 25, ceea ce este mult mai frumos.(daca glumeai, retine totusi aceasta idee, o vei intelege, sper. happy )

Baga-ti... in ea de relatie, da-i ignore acestei tipe si daca mai vine ea la tine vreodata impinge-o pe scari sau ceva, daca nu intelege de vorba buna. Nu ai nevoie de ea. Nu este deloc pentru tine. Incepe sa cunosti mai multa lume, mai multe fete, nu te mai implica in halul asta pentru ca doar tu ai de suferit. Nimeni, dar nimeni, nu da doi lei pe tine, in afara de persoana ta. Culmea nici dupa casatorie prea mult. Fii mai dur, mai indiferent, mai multa incredere in tine, mai mult curaj, gandeste-te bine ce vrei de la viata si de la cei pe care ii tii in jurul tau, si mai ales nu mai plange dupa toate aceste specimene. Esti superior, doar ca inca nu realizezi asta. Fa in asa fel incat sa o faci! Poti avea orice, mintea ta este singura care s-a in calea acestui lucru.

Daca ai ceva de comentat la raspunsul meu (negativ desigur), nu-mi mai da mesaj pe viitor. Te-am avertizat! laughing

| FanulMeu a răspuns (pentru WaterDrop):

Ti-am spus ca apreciez raspunsurile tale, nu te reti asta e tot ce vreau cand intreb ceva, prefer crudul adevar decat povesti de adormit copii, sincer stiu ca ai dreptate in tot ce spui, ai dreptate cu timiditatea, gresesti la faptul ca imi pasa se cred oameni despre mine, sunt genul de om care reuseste sa se integrez in orice grup, singura problema e cand vine vorba de fete dupa un timp nu mai pot sa ma prefac si ajung la timiditate, renunt la indiferenta si sufar. Nu stiu cum sa fac sa nu mai sufar, de cand am aflat ca s-ar putea sa nu ajung la 25 de ani am inceput sa fac tot ce vreau, desi sunt restrans de faptul ca nu mai stie nimeni despre asta, nu am spus familiei, prietenilor, e ultimul an pe care il petrec acasa deci ma prefac cat pot de mult ca totul e in regula.
Desi sper sa fie diagnosticul gresit, nu mai pierd nici un minut.

| Lawliet14 a răspuns:

Stai acasa daca lumea-n Bucuresti e rea!

| FanulMeu a răspuns (pentru Lawliet14):

14 vine de la varsta ta nu?
daca din tot ce am scris acolo asta e tot ce ai retinut mai treci odata prin generala

| Lawliet14 a răspuns (pentru FanulMeu):

Tu vorbesti? Vezi cum ai scris?

| FanulMeu a răspuns (pentru Lawliet14):

Da eu vorbesc, am scris tot textul in mai putin de 10 minute scuzami greselile de punctuatie si exprimare, se vede ca nu ai fost afectata emotional si nu sti cat de greu e sa povestesti anumite lucruri in detaliu, nu sti care e sentimentul cand retraiesti toate amnitirile placute si neplacute.
Uite un sfat: Cand nu ai nimic inteligent de spus mai bine taci.

| Lawliet14 a răspuns (pentru FanulMeu):

In primul rand nu asa s-ar vorbi cu o domnisoara. Desteptaciune! In al doilea rand, sunt mascul.

| Pool77 a răspuns:

E poveste lunga si complicata.
Eu zic sa o lasi in pace. E greu,stiu e foarte greu s-o lasi in pace mai ales prin cate ai trecut pentru ea si cat ai suferit,nervi,certuri si toate cele.
E clar ca "relatia"voastra s-a terminat de tot,intrebarea e daca vei putea s-o uiti si sa treci peste.
Stii cum se spune "Daca o iubesti,o lasi sa plece",e dureros,,,, insa trebuie nu mai are rost sa te mananci si sa te enervezi pe niste chestii care oricum nu mai duc nicaieri.
Incearca sa-ti gasesti alta fata sau o alta ocupatie. In timpul orelor n-ar trebui sa te deranjeze,,,,, iar in pauze ii lasi in pace si nu-i bagi in seama doar in cazul in care incepe careva dintre ei sa te enerveze sau sa te **** la creier.
A fost frumos, s-a intamplat si atat a fost, tu ai facut tot ce iti s-a in putinta s-o tii langa tine, ea a plecat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A si am uitat sa spun inca ceva happy, in urma somniferelor, drogurilor, alcoolului, stresului si depresiei, am fost sa fac niste analizse si rezultatele, m-au facut sa reflect la viata mea, e o posibilitate sa nu ajung la 25 de ani.

| MidnightR a răspuns (pentru anonim_4396):

Din ce am citit reies cateva lucruri:
1 Fata e bipolara.
2 Manipularea voastra nu se poate numi manipulare, doar complacere.
3.Ti-ai *** ani din viata pentru o alta persoana.Ai incalcat instictul primar de prezervare.
4. Fata aia e un sac de contradictii sau pur si simplu vrea sa se joace si atat.Ar fi trebuit sa fii interesat de ce s-a despartit colegul ala de ea prima data.Plus ca se vedea de la o posta ca nu e fata serioasa. Orice fata cu capul pe umeri ar fi terminat orice contact cu tine si cu avansurile tale daca chiar isi iubea colegul.Sau macar ti-ar fi destul de clar incat se incetezi.
N-ai decat sa mergi mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Recunosc,am citit pe diagonala, insa mi.am scos ideile principale:
1-Esti imatur;
2- Relatia a fost doar in mintea ta;
3-Tehnica manipularii nu este in mainile tale;
4-Singurul personaj care imi atrage atentia este "cretinul".

| OMFGConrad a răspuns:

Te consumi aiurea, omule!
Las-o şi uit-o până nu înnebuneşti!

| Girlslovelife19 a răspuns:

Tot ce pot sa spun(ca sa ma rezum la cateva cuvinte si sa nu scriu romane)este ca esti un om foarte interesant si fata respectiva e prea copila ca sa vada asta, prea copila ca sa ia o decizie in privinta a ceea ce insemni pentru ea.Sincer,consider ca trebuie sa treci peste si sa o uiti, pari un om minunat si sigur exista fete care si-ari dori atentia ta si care o si merita.Succes in viata om frumos!

| FanulMeu a răspuns (pentru Girlslovelife19):

Sincer nu stiu de unde ai dedus ca sunt interesant, nu cred ca m-am descris pe mine sau pe altcineva in aceasta povestire.

| Girlslovelife19 a răspuns (pentru FanulMeu):

Nici nu a fost nevoie, deduc anumite lucruri din actiunile pe care ai spus ca le-ai facut.