| Davydd a întrebat:

Acum cateva zile am avut o experienta pe care eu personal regret ca am facut-o. Am fost la o petrecere acasa la un prieten care sta in bloc cu mine, iar la un moment dat, lumea voia sa plece afara sa se plimbe, mai putin eu si cu inca o tipa, cu care mai schimbasem cateva vorbe in timpul petrecerii dar nu a fost ceva flirt si mai ales, o vazusem pentru prima oara in viata mea. Tipa nu mi s-a parut foarte frumoasa, ci mediocra ca sa zic asa, asadar nu am simtit o atractie. Am ramas eu cu ea in sufragerie iar dupa ce a plecat lumea, am ajuns ca eu cu acea tipa sa ne sarutam de doua ori. Nu stiu ce a fost in capul meu de am facut asta pentru ca nu eram atrasa de ea dar pur si simplu s-a intamplat si regret pentru ca nu o placeam si in plus ea era 2005, iar eu 2002, zici ca asa a vrut Dumnezeu sa se intample. Incercam sa o sarut dar o faceam fara creier pentru ca nu constientizasem ca nu imi place de ea deloc.
Am ajuns sa ma gandesc in fiecare zi la acest lucru si nu ma mai recunosc eu ca persoana de cand s-a intamplat asta. Eu sunt constient ca nu sunt genul ala de om care se saruta cu orice fata, mai ales care e mai mica decat el si nu are standarde. Eu chiar am standarde cand vine vorba de o fata dar, chiar nu imi explic cum s-a intamplat si ce aveam in cap. Ma simt cam prost in fiecare zi gandindu-ma la ce am facut dar poate este pe moment. La final, dupa ce a ajuns acasa lumea, m-am dus la acea fata si i-am zis in privat ca sa uite ce s-a intamplat, ca nu stiu ce a fost in capul meu si ca regret, spunandu-mi la urma sa stau linistit. Am si intrat in panica pentru cateva secunde la party, gandindu-ma la ce am facut.
Imi cer scuze ca ati citit atat de mult dar am simtit nevoia de a ma descarca laughing. Ce sfaturi imi puteti da? Trec printr-un moment mai greu al vietii iar eu, asa de fel, sunt mai "overthinking".

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca realitate, nu ai standarde chiar asa de inalte, daca o copila de 15 ani, care nici macar nu era vreo frumusete, ti-a demostrat ca te poate da peste cap.
Data viitoare fii mai exigent cu autoevaluarea, sau evita sa mergi la petreceri unde sunt fete, ca sa nu mai risti si altele laughing
In fond, nu trebuie sa fii atat de speriat, ca nu ai facut mai nimic, 2 pupice nu-i de fapt mare lucru, dar a iesit la iveala adevarat ta valoare, cea reala.
Am un singur sfat sa-ti dau: evita sa mai folosesti cuvinte mari sau cuvinte pe care le nu le intelegi sensul real, ca risti sa te faci de rusine.

| Davydd explică (pentru Violleta2022):

Nu m-ai inteles. Am avut relatii de care am fost multumit si mereu am stiut ce am vrut. Cat despre fata asta, nu era o vagaboanta, mai mult eu am initiat totul din inconstienta, asadar nu am fost pacalit sau chestii de genul pe care le crezi. Faza era doar ca nu stiam ce a fost in capul meu de am avut intentiile astea si ca sunt constient de faptul ca nu sunt genul ala de persoana, atat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Davydd):

Nici nu am afirmat ca ar fi o vagaboanda, fata aceea.
Va trebuii sa fii realist si sa te re-evaluezi, de data asta cu sinceritate, ca esti tare departe de adevar.
Una este ce vrei sa pari tu in fata lumii si alta este ceea ce esti in realitate, iar incidentul cu fetita aia, chiar confirma adevarul trist, ca standardele tale sunt atat de inalte, ca nici tu nu ajungi la ele.

| Davydd explică (pentru Violleta2022):

Poate daca aveam relatii doar cu fete de 15 ani, iti dadeam dreptate. Dar sa spui ca nu am standarde doar pentru ca am initiat unele lucruri de care nu am fost constient, fiind prima oara cand mi se intampla ceva de genul, nu sunt de acord. Cand am spus vagaboanta, m-am referit la faptul ca ar fi stiut sa influenteze oamenii in favoarea ei, dar nu a fost asa deloc. Eu am invatat din chestia asta ca trebuie sa fiu mult mai constient data viitoare cand merg la o petrecere, sa stiu ce vreau de la o anumita fata si sa nu cad in inconstienta, nu sa nu ma duc undeva doar pentru ca sunt si fete.

| sadrian46 a răspuns (pentru Davydd):

Eu am initiat totul din inconstienta.
Aici este cheia.
Eu, care are are orgoliul că el decide totul.
Din inconștiență! Aha, din inconștient, care este diferit de Eu, mult mai puternic, și el decide (aproape) întotdeauna. Deci el a decis și asta te uimește. Ai aflat un adevăr puternic, care îți neagă părerile naive despre tine, adică despre Eu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Întradevăr, greu moment. Mă și gândesc ce greu ți-ar fi fost acum, dacă ar fi fost condiții să o și regulezi.

| Davydd explică (pentru sadrian46):

Lol, ar fi fost chiar nasol

| sadrian46 a răspuns (pentru Davydd):

Da, ar fi fost nasol din punct de vedere al Eului. Dar în plus, dacă ai fi lăsat-o prin actul sexual și însărcinată, din punctul tău ( al Eului) de vedere ar fi fost dezastru. Din punct de vedere a Vieții, care învinge Eurile de un miliard de ani, s-ar fi întămplat cel mai important și valoros lucru din viața ta. Deci ce este nasol din toată treaba asta? Interpretarea ta ( a Eului) limitată și deficitară a vieții. De unde rezultă asta? Ghici!

| Emilian65 a răspuns:

Degeaba regreti acum ce ai facut la petrecerea prietenului. Bine ca nu ai facut mai mult ca poate te trezeai si cu un copil in brate.

| Davydd explică (pentru Emilian65):

Da. Totusi nu cred ca se ajungea pana acolo.

| Sofer a răspuns:

Nu ai de ce sa te simți asa. E doar o fata și un moment unic întâmplat sa o săruți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii au probleme reale, tu pe de altă parte vrei doar sa înțelegi ceva sau poate doar sa auzi si alte păreri despre asta, dar nimic mai mult. E un sărut si atat chiar daca are 15 ani și tu abia ai devenit major de puțin timp. Nu-i mare lucru.

| Davydd explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, cand am spus ca trec printr-un moment mai greu, cu siguranta nu m-am referit doar la chestia asta. Cu totii avem momente grele, e normal. Doar ca m-a facut sa ma gandesc asa mult la chestia pe care am facut-o, incat am spus sa impartasesc laughing, poate si altcineva a trecut prin experienta asta.

| Justme79 a răspuns:

Just live you'r life and be hapy no matter what other say...ce mai contează ce s-a întâmplat. important este că nu sa ajuns la ceva mai mult iar la faza cu pupici gândește că uneori nu trebuie să te atragă neapărat cineva ca sa ajungi sa faci acest lucru și pur și simplu uneori se mai poate întâmpla și fără să existe neapărat o atracție între cele două persoane happy

| Davydd explică (pentru Justme79):

O sa tin cont de ce mi-ai spus, mersi mult.

| Lecorbusier a răspuns:

Esti bine esti ok vrei o pastila ceva? noroc ca era fetita intelegatoare.e de la hormoni nu gandesti rational chiar nu e atat de deep chestia o sa ti treaca

| EuNuImiIubescViata a răspuns:

Esti pedofil