| GeorgeBTN a întrebat:

acum nu foarte mult timp am cunoscut o fata, ea trecuse printr-o despartire mai nasoala si cred eu c-a fost unpic cam vulnerabila. Ne-am combinat iar dupa aproape o luna a aparut primul "te iubesc" a fost totul foarte frumos timp de vreo 2 luni dupa care din intamplare l-a vazut pe fostul pe strada..nu au vorbit dar ea zice ca ii este dor de el si e confuza..nu stie ce mai simte pentru mine. Intr-un final s-a despartit de mine ..eu inca o iubesc. Ea vrea sa ramanem prieteni. In aceasta situatie, eu o iubesc, ea pe mine nu, cat de ok este sa ramanem in relatii bune de prietenie? Nu stiu cat de bine m-am exprimat pentru ca sunt cam obosit, in caz ca n-ati inteles intrebati-ma. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

Nu e cazul sa ramai amic cu ea. Daca ea nici macar 2 luni nu poate fi constanta, la ce te astepti de la ea?
Si nu e ca si cum ati fost impreuna 7 ani si e normal sa ramaneti in oarece relatii amiabile.
Daca e confuza si e cu capul in nori, nu pierde vremea asteptand dupa ea sa se decida ce vrea.
Ai fost "the rebound guy" si asta e. Treci mai departe.

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Da-i o perioada ca sa-si lamureasca sentimentele, sa zic vreo 2 saptamani, daca si dupa asta este confuza si viseaza in continuare la cai verzi pe pereti, este timpul sa tragi linie si sa mergi mai departe.
Si nu, in conditiile astea nu puteti fi "doar prieteni". ar fi bine ca sa nu o mai vezi cel putin pana nu mai ai sentimente legate de ea. Vreo 2-3 ani poate.

| Azre a răspuns:

Depinde de tine, fie ești conștient și îți vezi de viața amorasă înainte și rămâi prieten cu ea fie rupi dacă nu ești capabil de așa ceva.

| Oana92 a răspuns:

Las-o balta! e cel mai bine pentru tine. era normal sa se intample asa, tu ai fost doar pansamentul. si cand rana se vindeca nu mai ai nevoie de pansament...

| Cristiann25 a răspuns:

Atunci cand IUBESTI nu poti ramane prieten cu cineva!

| Hevnoraak a răspuns:

Asta a fost și este riscul să întri cu cineva în relație atunci când respectiva deja a ieșit dintr-una. Oricât de mult și-ar dori să fiți prieteni tot nu o să fiți, tu o iubești ea nu tu o vezi ca ceva mai mult decât o prietenă ea nu.Nu are rost să te chinui e pierdere de timp, dacă ești dispus să încerci doar suferință te așteaptă.

| DaRaspund a răspuns:

Daca o iubesti si ea nu si tu vrei sa treci peste nu puteti ramane prieteni cel putin pana iti trece.Altfel nu o sa iti treaca niciodata!