| Bogdiii93 a întrebat:

Ai o relatie serioasa in care tu si prietena ta va iubiti mult,daca intr-o zi ea te-ar insela,avand o aventura cu alt baiat de o noapte,dupa cat timp te-ar putea iubii din nou, fiind ca la inceput?

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Când iubești cu adevărat, nu ai cum să calci strâmb!
Pa, pa.

| darrio2007 a răspuns:

Daca te-a inselat inseamna ca ori pica usor la pat, sa nu zic proasta, ori tu, ca baiat, nu esti pe placul ei.De iubire nu poate fi vorba in cazul asta.Din partea ei.Si i-as da papucii rapid.

| llucixxl a răspuns:

"După cât timp te-ar putea iubi din nou"... tot ea să te iubească? de parcă ai fi greșit tu... Cum s-a destrăbălat în seara aia dacă era cum ai spus mai sus. Ai descoperit că e gioarsă, încă una demascată.

| RAY a răspuns:

De ce te milogesti de ea lasao pe drumul ei

| neutrino a răspuns:

Ea te poate iubi din nou imediat dupa ce s-a racorit cu celalalt, dupa care, atunci cand se va ivi din nou ocazie, fenomenul se va repeta. Tu poti fi insa linistit, se va intoarce si te va iubi din nou.

| Dariusuu a răspuns:

După o fază de genul nu cred că vei reuşii s-o iubeşti ca la început pentru că e imposibil să-i dăruieşti iubirea aşa uşor.

O persoană nu se schimbă niciodată, mai devreme sau mai târziu o va face din nou.
Desigur, nu e peste tot la fel dar nu prea are sens s-o iubeşti dacă nu-ţi dă nici un motiv.

Decizia e a ta.

| Cristiann25 a răspuns:

Daca ierti o astfel de persoana esti prost!

| Iunona a răspuns:

Cred ca intrebarea mai buna este in cat timp poti tu ierta si daca poti uita asa ceva. Gelozia roade mai tare decat iubirea cateodata si e posibil sa nu ai incredere in ea deloc dupa si daca nu raspunde 1h la tel sa ai deja scenariul infidelitatii in cap. Daca ti-a recunoscut inca te iubeste dar din moment ce te-a inselat i-a lipsit ceva sau a intrat in monotonie. Trebuie sa discutati sa vedeti cum puteti aduce relatia "la suprafata" si sa descoperiti adevaratele probleme pentru care ea a ajuns sa te insele. Doar impreuna puteti trece peste asta. Succes!

| cupydo0n a răspuns:

Daca te-a inselat inseamna ca a avut o problema. Daca te iubeste nu te inseala deci nu cred ca o sa mai iubeasca ca la inceput din moment ce a fost o problema care nu i-a placut si a cautat alt barbat.

O zi buna.

| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns:

Probabil foarte mult timp sau chiar niciodata. Daca a facut asta este grav, dar poate mai exista speranta.Depinde si de comportamentul tau vizavi de ea.