| Skizz0988 a întrebat:

Ajutati-ma cu o chestie. Eu si prietena mea am cam dori sa facem sex... ideea e ca am 16 ani si am penisul de 12 cm si e mic dupa parerea mea... Si imi e cam rusine de ea, credeti ca in momentul cand s-ar intampla m-as face de ras sau ceva de genul?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu uita sa folositi prezervativul intotdeauna, ca si un cuc mic poate lasa fata gravida.
In rest, te descurci tu la sex, daca nu, folosesti degete, limba si ajuti fata, ca sa simta si ea ceva.

| Skizz0988 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc de sfat! Tot nu mi s-a raspuns la intrebare, ma puteti ajuta? Stiu ca penisul poate fi in crestere si pana la 21 de ani, pana cand se dezvolta si corpul, nu e asa?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Skizz0988):

Nu baiete, ai inteles gresit!
Penisul creste DOAR PANA la 16 ani, cand isi inceheie cresterea - asta fiind deja dovedit stiintific!
Corpul tau (oasele) in schimb, poate creste in inaltime pana la 20-21 de ani.
Ai deja 16 ani, deci penisul a atins maturitatea si cu cei 12 cm vei ramane pana la moarte.
Imi pare sincer rau, dar asta este mostenirea genetica de la tatal tau si nu se poate afce nimic, sa-l maresti sau sa-l stimulezi sa mai creasca. Procesul cresterii lui, s-a incheiat.

11 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ați fi mai fericiți dacă nu ați face sex cu nimeni decât după căsătorie.

| Donsavas a răspuns:

Cum sa te faci de ras? Esti in dezvoltare. Cumva prietena ta e vreo prostituată expertă? In mod normal nici prostituatele nu te ar judeca. Tu ai impresia ca toti bărbații sunt buni daca o au mare? Te înșeli. Femeia nu e facuta sa si canalizeze toata gândirea pe un organ. Poate pe creier.

| Skizz0988 explică (pentru Donsavas):

Mersi pentru raspuns! Din contra, e o fata cuminte, mersi de sfat am sa il iau in considerare, cam pana cand se dezvolta penisul de curiozitate? Eu stiu ca pana la 21 de ani e in dezvoltare.

| Donsavas a răspuns (pentru Skizz0988):

Este în dezvoltare cata vreme e testosteronul în limite normale. Cand va începe să scadă, de la 25-30 atunci nu ti mai crește.

| ywar a răspuns:

Mai, uite aici te-as putea ajuta eu. O rezolv eu pana iti creste tie si, in plus, te invat ce sa faci in pat. Hai poate rezolvam cumva. Is flamand ca lupu'. Urlu' prin paduri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Creșterea definitiva e pana la 16-17 ani e determinata genetic de la tatăl tău. Contează și preludiu nu ar trebui sa fii complexat de aceasta chestie poate doar pe nimfomane la interesează asa mult mărimea

| 09Ioana09 a răspuns:

E important sa stii sa o exciti pec fata. Prima data preludiu, sărutări, atingeri etc. Apoi depinde cata experiență ai. Daca știi cu ce se mănâncă sexul o sa poti satisface o fata fără probleme

| viorikaaaa55 a răspuns:

Ba e cam mica nu stiu dar daca ea te iubeste n ar trebui sa o deranjeze plus ca te mai si dezvolti bro

| xTheFrog a răspuns:

Paiii, nu cred deoarece daca chiar te place si tine la tine si nu e nu m-ai dupa tampenii, nu o sa ii pese!