| Danieldanydan a întrebat:

ajutati-ma, dau funda va rog din suflet, m-am masturbat pe 26 martie dupa pe 6 aprilie si acum pe 10 aprilie, oare e bine? Gen e regular pentru ca inainte ma masurbam aproape zilnic si slabisem mult acum ca am luat in kg, nu mai vreau sa slabesc va rog ajutati-ma ca ejaculez cam mult acum.

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Daca asta ar fi reteta de slabit n-ar mai exista oameni grasi pana la 50-60 ani.

| LPCTSTR a răspuns:

Aloooo stai ca mi-ai dat complet reset cerebral.
Ejacularea nu te ajuta sa slabesti cu absolut niciun gram.
Ca bagi in tine ca văcuța sau bouțul, este alta, intelege tu?
Si, daca e s-o luam mai biologic, hormonii sexuali nici nu prea au importanta in metabolismul corpului fata de hormonii tiroidieni sau pancreatici, deci lasa masturbarea drept "placere" ocazionala si n-o transforma intr-o obligatie si in niciun caz sa o corelezi cu scaderea in greutate.