| AlexFirut a întrebat:

Am 12 ani, pielea de pe penis este legată de capul penisului, este cumva ața penisului? Daca vreți să râdeți de mine nu va mai obosiți, va ignor.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Frenul penian sau altfel spus ''ata'' ori ''capastrul'', este situat in partea inferioara adica cea de desupt al penisului si are rolul de a tine legat preputiul de glandul penian (capul penisului) dar si cel de a regla/limita distanta pe care se misca preputiul inainte-inapoi. Daca vei accesa urmatorul film educational vei vedea in ce loc este situat frenul, cum arata si care este rolul acestuia. https://www.youtube.com/watch?v=s6on8BsMrsg
Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce ai vrea la varsta ta, sa fii vedeta xxx? Esti copil neprihanit.

| mihai69 a răspuns:

Și care e întrebarea?!?
Nu de alta, dar să știu dacă e de râs sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai fimoza, mergi la părinții tăi și spune-le altfel nu o sa faci sex în viata ta.

| Gofigi a răspuns:

Da