| Danielito200 a întrebat:

Salut TPU! Am 14 ani. Astazi am aflat ca ma place o fata, insa si eu o plac. Am vorbit foarte mult in ultima perioada si ne intelegem bine.
Ideea este ca nu stiu ce sa fac in continuare...nu am mai fost in situatia asta...suntem impreuna sau cum?
Tin sa mentionez ca si ea stie ca o plac si ca are tot 14 ani.

Răspuns Câştigător
| Saiko10 a răspuns:

Nu, nu esti impreuna cu ea, dar este foarte simplu sa te bagi intr o relatie cu ea daca stii ca te place, vorbesti cu ea si ii spui direct ca o placi si daca vrea sa fie iubita ta, daca spune da atunci inseamna ca sunteti impreuna, eu zic ca nu ar trebui sa ai emotii, pentru ca deja sti ca te place, bafta.

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Continuați sa fiți prieteni, dar fără sa va gândiți la a face sex.

| Danielito200 explică (pentru Emilian65):

Nici nu ma gândeam la asa ceva.