| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU.
Am 14 ani si am o intrebare.
cititi tot, de fapt, sunt mai multe intrebari. de aia zic.

funda.

la anul vreau sa ma apuc de yt. la anul imi voi lua pc de 3000 lei, gen sistem viking. nu cred ca va mai fii ala pana atunci, poate iau unul chiar mai bun. vad eu.

intrebarea e.
fac abonati repede daca filmez fifa 17/18, cs go, ets2, gta v, outlast, my summer car. si ce mai e? se pot face si bani, daca da, la cati abonati si la cate vizualizari?
m-ar interesa sa fac si bani, mai iau piese pentru pc si ce mai e. daca tot filmez.

ma gandesc sa fac live, e mai frumos. cel putin mie asa mi se pare.
pentru donatii trebuie card bancar sau ceva? prin ce se mai poate dona, mai exact? sa stiu ce sa-mi fac, in caz de donatii, sa primesc.

funda. mersi.
si, scuzati categoria. asta e cea mai activa. prefer un raspuns sau mai multe. la pc/online, nu e nimeni. salut.

Răspuns Câştigător
| AndreiNeacsu a răspuns:

Mai poti folosi metoda paypal/paysafe care este folosita de majoritatea oamenilor care vor sa doneze stremarilor pe platforma YouTube. PayPalul are legatura cu cardul bancar, dar este mult mai folosit decat simplul card bancar, uite un site care te ajuta, sa configurezi donatiile pe live, are si tutorial cred ca o sa te descurci. Site: https://www.tipeeestream.com/

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si ce legatura are intrebarea ta cu categoria dragoste si sex? Niciuna, puteai frumos sa postezi intrebarea ta la categoria conversatii sau tehnologie dar atit te a dus capul.

| qffwqfw a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Am pus intrebarea intentionat aici. daca citeai tot, probabil iti dadeai seama. mai bine raspundeai la intrebare daca te ducea capul. prefer sa nu incep o ''cearta'', aici. cand cineva pune o intrebare la o alta categorie, inseamna ca a pus-o intentionat pentru raspunsuri pentru ca pe alte categorii nu e nimeni. ai inteles? mersi.

| sofisis a răspuns:

Stai ca eu nu pricep...sa primesti donatii pentru ce? Pentru ca faci live-uri? Wow...sunt oameni atat de prosti pe lumea asta incat sa iti dea bani pentru asa ceva?

| qffwqfw a răspuns (pentru sofisis):

Daca nu te uiti pe Youtube la asa ceva.

uita-te la colo, ala a primit 4000 euro sau ceva de genul pe live. mai sunt persoane, foarte multe. nu sunt prosti. doar sustin youtuberii. daca eu iti donez tie, iti donez ca te sustin. nu donez ca sunt si prost. :v sau daca doneaza altul mie, nu-l fac prost ca-mi doneaza. live-urile cu cs-go, primesti cel mai mult. pe o parte bagi bani in pc, pe alta parte mai si castigi laughing nu fac special de asta, dar nu strica. cine n-ar vrea sa primeasca o donatie?

| ShamelessQboy a răspuns:

Ai gresit sectiunea amice!