| Anca200011 a întrebat:

Salut TPU.
Am 15 ani si azi-noapte am facut sex neprotejat.
Voi ce credeti?
Sunt prea mica pentru a face sex?
Credeti ca pot rămâne însărcinată?

Funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Esti la varsta ''incerta'' situata intre pubertate si adolescenta, care din foarte multe considerente este considerata inadecvata pentru a fi inceputa viata sexuala. Fiindca sexul practicat a fost neprotejat si cel mai probabil a ajuns sperma in vagin, rezulta ca formarea sarcinii devine posibila, dar trebuie sa stii si sa intelegi ca sarcina se poate forma numai in cazul in care in acest astazi si urmatoarele 2-3 zile ciclul menstrual este situat in PERIOADA FERTILA.
In cazul in care esti convinsa ca in mod sigur a ajuns sperma in vagin si de asemenea ca esti in PERIOADA FERTILA a ciclului, va trebui sa folosesti pastila contraceptiva (de a 2-a zi) pentru a evita si elimina posibilitatea de a ramane insarcinata, Multa sanatate!

17 răspunsuri:
| Alexxiax98 a răspuns:

Esti mult prea mica... iar cineva a profitat de naivitatea ta.
Daca a fost neprotejat, poti si mai mult decat sa ramai insarcinata, sunt si riscuri de boli, cine stie.

| Adry05 a răspuns:

„pot rămâne însărcinată?" și exact de asta ești prea mică să faci pasu ăsta, n-ai nici cele mai de bază noțiuni. Logic că poți rămâne însărcinată din moment ce ai făcut neprotejat, de perioada fertilă și nefertilă nici nu mai zic că e clar că nicio treabă cu alea, dar măcar pune mâna și citește.

| eckblume a răspuns:

Wow. Cât de agresiv sună...

| GouDidodino a răspuns:

Depinde daca Fat Frumos s-a spârcait in troacă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Sunt prea mica pentru a face sex? "
Nu in ziua de azi e normal sa faci sex la vârsta asta( de fapt era intotdeauna asa, Oricum se facea), nu asculta ca altii traiesc cu 300 de ani in urma. Când era o rusine chestia asta.
Si mai sunt câteva babe 20-25+ care zic ca nu e normal din invidie ca tu esti noua generatie si esti mult mai fertila si frumoasa.

| Yurisa a răspuns:

Si daca ramai care e problema? Daca nu ai maturitatea necesara sa iti asumi riscul de a ramane cu un copil, clar nu ai maturitatea necesara sa ti-o bagi prin diverse orificii. Asa iti trebuie! Mi-ar fi jena

| GouDidodino a răspuns:

Amin

| Yurisa a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta vine din partea unui "modern" de varsta individei care a pus intrebarea? Babe la 20-25 de ani? Serios?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GouDidodino):

Amin rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Yurisa):

Nu nebun-o vine din partea unui frustrat ca cele de 20-25 nu se uita la el.
Pe bune, ce tu te crezi mai "matura" decât o pustoaica? Ai copii? Esti mamã?

| minrest a răspuns:

Ciudat ca nu stii nici macar ca poti ramane gravida daca faci sex neprotejat. De asemenea, cum ai reusit sa nu afli ca daca faci sex neprotejat, poti lua boli foarte grave, chiar mortale? Si pana la urma, ce nevoie puteai avea sa faci sex - si inca neprotejat? Oricum, ai facut o mare tampenie.

| dbigiu84 a răspuns:

Varsta nu e chiar asa de mica. Unii isi incep viata sexuala si de la 14 ani.Ideea e ca sexul neprotejat poate aduce boli cu transimitere sexuala si de ce nu si ramanerea in sarcina.Cum a zis si un utilizator mai sus, cineva a profitat de naivitatea ta.

| elaventurero a răspuns:

E trist...ce sa zic.

| mitzok a răspuns:

Pai parca ai zis ca ai facut protejatrolling on the floor))))))))

| Yurisa a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt pustoaice de 14 ani care au copii si sunt mame. Ele sunt mature? Come on, adu argumente mai solide laughing

| SG1995 a răspuns:

Prea mică? Nu! Prea proastă? Sigur că da.
E posibil să fii însărcinată? Tu ce crezi? Știi măcar cu funcționează chestia cu menstruația?