| wAn0n a întrebat:

am 16 ani (băiat), și îmi place de o fată. E cu mine în clasă și m-am gândit ca în viitorul apropiat să-i spun că o plac doar că nu sunt sigur dacă îi place deja de cineva. După statusurile pe care le postează așa îmi dă impresia, uneori vorbește și despre alți băieți că îi plac diferite lucruri la ei și chestii de genul. Lucrul ăsta mă cam îngrjorează deoarece chiar vreau să am o relație cu ea.

Îmi puteți da niște sfaturi? Mulțumesc.

2 răspunsuri:
| Neamiticahfdn a răspuns:

Eu as spune sa-i zici acum ca o placi, daca nu ai curajul sa ii spui fata in fata, spune-i pe Facebook, sau pe ce vb voi. Mie unul la fel imi placuse o fata, imi dedea semne ca ma place, i-am zis ca o plac, insa na. n-a fost sa fie, insa tie iti urez bafta.

| Negru_Rebeca_2002 a răspuns:

Nu cred că ar fi bine să-i spui acum că o placi. Si dacă ii vei spune, astepti să se mute cu tine in bancă? Să vă luati de mană in timpul orelor, ce vor spune colegii? Asta in cazul in care ea vrea să stea cu tine. Dacă nu mai poţi astepta, rămâi odata cu ea singura, invit-o la un suc, sau altceva si spune-i. Dar totuși cred că ea v-a rămâne șoc. Dacă ei ii place de altcineva, imi pare rău pentru tine. Sper să-ti meargă. Baftă!