| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU. Am 16 ani și sunt bisexual, cred. Îmi plac femeile din punct de vedere romantic cât și sexual dar bărbații îmi plac din punct de vedere sexual. Nu știu dacă este o fază, nu știu dacă sunt gay sau hetero? Vă rog un dați-mi un sfat ceva! P.S. Nu am avut până acum vreo relație.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti nebun asta cred ca esti, ocupă te mă de scoală si lasa sexul nu esti pregatit sa ai o relatie.

| ania a răspuns:

Esti doar pacaos, ca noi toti ceilalti. Orcine poate sa fie bisrxual numai sa vrea sa fie deschis la idee. Toti avem potenrial pentru toate pacatele posibile.Sa vad eu unul care se uita la filme cu homosexuali, lesbiene etc si nu- i vin idei si sentimente de care nu se credea capabil inainte.Te incurajez sa crezi adevarul Bibliei ca sexul cuiva e dat de organele genitale cu care s- a nascut si sa nu mai faci sex cu nimeni inainte de casatoria cu o persoana de sex opus.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este important sa constientizezi, ce te atrage la un barbat? De ce sa fi cu jn barbat? Daca femeia e mult mai frumoasa si iti ofera sexul frumos. Incearca sa rationalizezi, nu ai vreun motiv sa fi cu un barbat, pentru ca tu insuti esti barbat, ai nevoie de cineva de sexul opus ca sa te completeze. Trebuie sa meditezi cu tine insuti, sa nu mai vorbesti cu gay care iti baga ideologii de gen in cap. Tu focuseaza te doar pe femei.

| Willis a răspuns:

Asta vei descoperi mai târziu.
Fă alte activități benefice.

| Miuletz a răspuns:

Multi prosti in comentarii. Eu am aproape 20 si stiu ca-s lesbiana de la 13. Exista atat atractie romantica cat si sexuala. Bisexual esti cand esti atras sexual de ambele sexe (atat femei cat si barbati). Esti bisexual, dar probabil esti hetero romantic (adica ai avea relatii doar cu tipe desi poti face sex si cu tipi). Nu trebuie sa te grabesti sa spui ca esti gay sau bisexual. Sexualitatea este foarte complexa si nu e asa usor sa iti dai seama de la varsta asta (desi nu este imposibil).

| Diana008 a răspuns:

Văd că lumea nu te ia în serios aici. Eu consider că la 16 ani deja te cunoști pe tine și dacă ești bisexual nu e nicio rușine. Doar să fii tu împăcat cu tine, dacă alegi să îți faci vreun iubit să fii sigur că alegi persoana potrivită, altfel vei regreta mai târziu. (Am și eu prieteni care sunt gay sau bisexuali și la început chiar au suferit din cauza asta, dar ulterior s-au acceptat pe ei înșiși și nu ascund chestia asta). Sănătate!

| Muartea69 a răspuns:

Poti sa te sinucizi daca esti gay