| 1Anonymous2 a întrebat:

Am 17 ani. De curand am intalnit o fata foarte frumoasa, ne-am intalnit undeva la un interviu de munca pentru copii, pe timp de vara si tot ne uitam unu la altul ne faceam ochi dulci, ne-am facut cunostinta, vorbim pe net, iesim prin oras, adica ne-am facut apropiati... Vreau sa-i propun intalnire insa, eu am 1.82m, iar ea este mai scunda, capul este la umerii mei, adica are maxim 1, 67(cred). Chiar nu stiu, este frumos un asa cuplu, cu fata scunda si baiatul inalt? Voi ce credeti cum arata, ce parere aveti? Oricum indiferent de parerea oamenilor eu tot o sa am o relatie cu aceasta fata, pentru ca o iubesc, dar uneori parca ma simt mare in prezenta ei..Si vreau si eu sa intreb poate cineva de aici are o relatie in care baiatul este mai inalt ca fata si cum se simt? Ati inteles voi.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este frumos. Este o diferenta minora de 15 cm intre voi, iar daca fata poarta incaltaminte cu toc, cum ar fi si normal, diferenta ar ramane de cativa cm, nesemnificativa.
Intre mine si sotul este o diferenta de 21 cm, el fiind peste 1.90m si totusi, nu ma plang, dimpotriva, sunt super incantata sa pot purta tocuri de 10cm si sa fiu mai scunda ca el.
Tu creezi probleme acolo unde nu sunt!
Sa-ti faci probleme cand fata are aceeasi inaltime cu tine, sau este mai inalta. Sa te vad atunci, cum te simti!

| Emilian65 a răspuns:

Nu este nicio problema ca tu esti mai inalt ca ea. Daca tu o placi si ea te place puteti faca o relatie reusita. Lada vorbele celorlalti la o parte si iubiti-va mult.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Mai contează înălțimea? Nu ti se pare ca cel mai mult contează sa va înțelegeți, si sa ajungeți la o relatie si sa va iubiti? Ti se pare asta o problema? Se spune ca nici vârsta nu contează, dar înălțimea.

| Chihaialexs a răspuns:

Înălțimea nu ar trebui să fie o problemă într-o relație, chiar dacă bărbatul este mai scund. Înălțimea este pur genetica și nu poate fi schimbata ca greutatea, mărimea sânilor, etc.

| 1Anonymous2 explică:

17 ani*