| And43iXFlorin a întrebat:

Am 17 ani și sunt cu o fata de 7 luni. De fiecare data când vine la mine și suntem singuri nu putem sa ne abținem sa nu ne atingem sau sa nu ne facem sex oral unul altuia dacă nu avem prezervative, dar nu cred ca faptul ca facem asta e o problema. In fiecare zi ma trezesc și simt ca o iubesc și mai mult și nu vreau sa o pierd și așa îmi zice și ea... chestia este ca tatăl ei nu știe de relația noastră, deoarece nu accepta ca ea sa aibă iubit... tatăl ei ma cunoaște dar nu știe ca suntem împreuna, cum sa facă sa ii spună ca suntem împreuna?
Mulțumesc ❤️

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La 18 aveti voie so faceti pana atunci secret

| seth2016 a răspuns:

Felicitari pentru relatia voastra frumoasa si condimentata cu sex happy.
Ar fi frumos sa conteze numai asta, dar nu toti adolescentii au parinti intelegatori sau dispusi la concesii.

Ca sa va pregatiti trebuie sa gasiti raspunsuri la niste intrebari. Ganditi-va de doua ori inainte sa deschideti gura.

De ce va temeti sa faceti cunoscuta relatia voastra? Ce s-ar putea intampla? Ce alternative aveti? Ce suport aveti daca merge prost? Cine va poate ajuta? Mama ei intelege? Dar parintii tai? Ce vreti sa-i spuneti si cum? Ar putea afla din alta parte? Ce se poate intampla daca nu-i spuneti? Ce se poate intampla daca mai asteptati?

Bafta! Decizia asta luata impreuna poate consolida relatia voastra. Sper ca ai remarcat ca nu spus "cum sa faca", ci "cum sa faceti".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă tatăl ei te cunoaşte şi te simpatizează, să zic că te cunoaşte ca băiat de treabă, poate ar accepta să fi iubitul fetei sale.

| Miuletz a răspuns:

Nu am inteles niciodata chestia asta, ca copilul tau sa aiba 16+ ani si sa ii spui ca nu are voie sa aiba iubit. Si parca il si mai aud cand fata are vreo 24 ani si abia iese din facultate ca "hai casatoreste-te si fa-mi nepoti" de parca te casatoresti peste noapte. Ma rog, crede-ma ca e mai usor decat pare, pana la urma nu aveti 12 ani dar eu zic ca mai bine nu spui si de partea cu sexul si ii spuneti ca sunteti impreuna de mai putin timp sa nu-si dea seama sa se enerveze. Pana la urma nu are ce sa-i faca, e copilul lui, tot o iubeste. Daca eu (fata) am discutat si de iubitii si de iubitele mele (inclusiv tipa cu care sunt acum) cu ai mei si m-au acceptat si iubit asa poate face si el. Bine, nu toti parintii sunt la fel, daca e toxic si abuziv mai bine o tineti secret pana se poate muta cu tine. Mai bine va asigurati c-o sa fiti in siguranta decat sa ii spuneti si sa o dea afara sau mai stiu eu ce. Nu toti oamenii au creierul intreg. Bafta, eu cred c-o sa fie bine. O pui sa testeze apele, sa-l intrebe chestii gen "uite tati imi place de un baiat" si sa tot continue "uite tati vrea un baiat sa ies cu el" pana ii spune, daca vede ca are reactii foarte negative si nu isi schimba opiniile mai bine nu spune nimic.

| mgtow a răspuns (pentru Miuletz):

Fiind minori trebuie sa asculte de parinti asa e firesc. Acum nici başina nu mai rezista pana iese afara

| AnastasiaSt a răspuns:

Dacă voi va iubiti, nu mai conteaza ce spune tatăl ei. Încearcă sa i câștigi încrederea tatălui ei si sa te porti frumos, să te apropii de el.